100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 9 listopada przedszkolaki świętowały 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Patriotyzm, ojczyzna, niepodległość to pojęcia trudne dla przedszkolaków, jednak dzieci bardzo chętnie się ich uczyły. Dowiedziały się, że patriotyzm to miłość do własnego kraju, znajomość jego historii i tradycji. Poznały barwy flagi narodowej, rysowały białego orła na czerwonym tle godła i nauczyły się hymnu narodowego. W tym uroczystym dniu przedszkolaki odświętnie ubrane, z biało-czerwonymi kotylionami wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej o godz. 11.11 zaśpiewały hymn Polski. Następnie z balonikami i wiatrakami w barwach narodowych wzięły udział w „Korowodzie niepodległości”. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało „Księgę małego patrioty”.