Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to idealna okazja, aby swoją życzliwość okazać najbliższym. W tym roku święto to wypadło w sobotę, więc obchodziliśmy go w piątek. Celem przeprowadzonych tego dnia zajęć było zachęcenie do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych. Dzieci zastanawiały się co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak okazywać ją bliskim, kolegom i dorosłym na co dzień. We wszystkich grupach dzieci podawały swoje pomysły jak według nich powinna   zachowywać  się osoba życzliwa. Pomysły te zostały zapisane na plakatach. Ponadto dzieci z grupy młodszej wykonały wesołe buźki i ozdobiły nimi ramkę w której wykonywali sobie  zdjęcia. Dzieci 5-letnie wykonały kwiatki które następnie podarowały osobie dla nich życzliwej. Natomiast sześciolatki wykonały wesołe lizaki. Ponadto każde dziecko starało się tego dnia powiedzieć coś miłego drugiej osobie.