Ogólnopolski dzień głośnego czytania

29 września  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim rozwija wyobraźnie. Z inicjatywy polonistki ze Szkoły Podstawowej w Bebelnie pani Izabeli Ostrowskiej wychowanków przedszkola odwiedzili uczniowie klasy VIII. Cztery starsze koleżanki ze szkoły w tym dniu pięknie  poczytały naszym przedszkolakom:

Zuzanna Czyżewska przeczytała baśń pt. ,,Calineczka” H.CH. Andersena,

Anna Szydłowska przeczytała wiersz pt. ,,Kaczka dziwaczka” J. Brzechwy,

Natalia Tokarska przeczytała baśń pt. Jaś i Małgosia” J. i W. Grimm,

Dominika Hożynka przeczyta baśń pt. ,,Szewczyk Dratewka” J. Porazińskiej.

Po przeczytaniu każdego utworu uczennice klasy VIII zorganizowały przedszkolakom zabawy, aby sprawdzić ile zapamiętały z tego co przeczytały. Za pomocą ilustracji dzieci musiały ułożyć kolejność wydarzeń każdego z przeczytanych utworów. Przedszkolaki bardzo chętnie  zgłaszały się i z pomocą starszych koleżanek świetnie sobie poradziły z zadaniem.  W nagrodę za uważne słuchanie i udział w zabawie pani Iza nagrodziła wszystkie dzieci słodkościami. 

Po tym wspaniale spędzonym czasie podpisujemy się pod słowami Wisławy Szymborskiej ,,Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.