ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość okazać rówieśnikom i dorosłym. Dzień w przedszkolu rozpoczęliśmy od  przypięcia wszystkim plakietek uśmiechniętych słoneczek. Wnętrze sali ozdobiliśmy planszami wzywającymi do częstego uśmiechu i używania ” magicznych słów”: proszę , dziękuję, przepraszam. Potem staraliśmy się ustalić,co oznacza być życzliwym.  Wspólnie opracowaliśmy „Kodeks życzliwości”, a potem bawiliśmy się przy piosence” Podajmy sobie ręce”. W tym  dniu każdy z nas  starał się powiedzieć drugiej osobie coś miłego. Na koniec dzieci z grupy „0” wykonały „Order życzliwości”, który podarowały swoim najbliższym. Natomiast każdy przedszkolak z grupy młodszej wykonał „Medal za życzliwość”, który podarował osobie, która jest dla niego życzliwa.

This is the sidebar content, HTML is allowed.