II KONKURS Z GEOGRAFII

Uczeń naszej szkoły Bartłomiej Grochowina awansował do finału II Konkursu z Geografii. 23 marca będzie walczył o tytuł laureata. Życzymy powodzenia!  

Walentynki

Dziś WALENTYNKI.   Z tej okazji Natalia Tokarska – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego napisała wierszyk:    Choć inaczej jest w tym roku, Walentynki nadal w toku. Niech odwiedzą Was aniołki, I przyniosą róże, fiołki. Sporo szczęścia i miłości, Ogrom śmiechu i radości. Pamiętajcie wszyscy wnet, Ogień w sercu ważny jest!   Nasi uczniowie podjęli temat WALENTYNEK  

Bal karnawałowy

   Dnia 3 lutego 2021 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I – III. W przeddzień zabawy uczniowie z zaangażowaniem pracowali przy dekoracji sali. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten szczególny dzień. Świetnie się bawiły w rytm przebojów muzyki tanecznej, rywalizowały między sobą podczas zabaw sprawnościowych. Wszystkim podobały się pomysłowe stroje uczniów klasy pierwszej.        To była niezapomniana  zabawa!  

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

                                                    29. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W BEBELNIE        W ostatnią niedzielę stycznia po raz dwudziesty dziewiąty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku, również i tym razem, nasi uczniowie przyłączyli się do tej akcji, zbierając pieniądze do specjalnych „orkiestrowych” puszek. Tym razem pieniądze zbierane były dla oddziałów …

Czytaj więcej …29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ferie 2021

       Co roku od 13 lat, organizowaliśmy  w  naszej szkole w czasie ferii zimowisko pod hasłem „Rusz głową”. Niestety tym razem, ze względu na pandemię było to niemożliwe.         Jednak nasi uczniowie jak widać na poniższych zdjęciach, bardzo kreatywnie potrafią spędzać ferie w domu!      

NASZE ŚWIATECZNE CHOINKI

Samorząd Uczniowski składa Panu Dyrektorowi, wszystkim Paniom pracującym w szkole, Rodzicom i naszym uczniom najserdeczniejsze życzenia zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych szczęśliwych dni w Nowym Roku.   W odpowiedzi na ogłoszoną akcję „Moja choinka” nasi uczniowi przysłali nam  zdjęcia ze swoimi choinkami.      

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

     11 listopada obchodzimy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.     Nasi uczniowie Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości uczcili już we wtorek śpiewając hymn oraz we środę wywieszając flagi biało-czerwone, wykonując kotyliony, czy zapalając znicze przy pomnikach poległych żołnierzy.    

Szkoła do hymnu 2020

       W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej przystąpiliśmy do akcji „Szkoła do hymnu 2020”.      10 listopada o godzinie 11:11 uczniowie naszej szkoły odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Ze względu na stan epidemii wspólne śpiewanie odbyło się on-line przez komunikator internetowy Teams.       W ten sposób uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości.    

Ślubowanie

    Ślubowanie uczniów klasy I to wielkie wydarzenie w życiu dzieci, ich rodziców, nauczycieli oraz całej  szkoły.      23 października 2020 roku przyjęliśmy do społeczności szkolnej naszych pierwszaków. Z tej okazji odbyła się krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów klas I, II i III. Dzieci pięknie się zaprezentowały. Po części artystycznej pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Następnym punktem programu było pasowanie na uczniów, którego dokonał pan dyrektor szkoły – Jerzy Suliga. Dzieci otrzymały prezenty …

Czytaj więcej …Ślubowanie

Kodowanie

    12 października 2020 roku dzięki uprzejmości pana Michała Szafrańskiego z Nieznanowic, nasi uczniowie z klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach z robotyki. Podczas zajęć dzieci składały roboty. Bardzo im się to zadanie podobało. Byli szczęśliwi, że sami mogli stworzyć robota, który reaguje na ruch.       Bardzo dziękujemy panu Michałowi, że o nas pamiętał i dał uczniom możliwość poznania i doświadczenia czegoś nowego.