Głosujemy – Konkurs plastyczny z okazji Święta Matematyki

W marcu 2021 r. obchodziliśmy Święto Matematyki. Z tej okazji został zorganizowany konkurs MATEMATYKA W ŻYCIU CODZIENNYM.   Celem konkursu była: popularyzacja i promocja matematyki, dostrzeganie związków matematyki z innymi dziedzinami, rozwijanie wyobraźni i kreatywnego myślenia, propagowanie matematyki w życiu codziennym.   W ramach konkursu uczniowie wykonywali: pracę plastyczną nawiązującą do tytułu konkursu „Matematyka w życiu codziennym”. pracę, która powinna być wykonana indywidualnie przez ucznia, z wykorzystaniem różnorodnych materiałów plastycznych, dowolną techniką, pracę w formacie …

Czytaj więcej …Głosujemy – Konkurs plastyczny z okazji Święta Matematyki

Niedziela palmowa 2021

W tym roku szkolnym wszystko jest inaczej. Niestety o wiele trudniej, ale i tak, aby tradycji stało się zadość, podobnie jak w poprzednich latach, nasi uczniowie zrobili piękne palmy. Większość z nich zobaczymy tylko na zdjęciach.   Oto kolekcja z roku 2021.  

DZIEŃ WIOSNY

      Choć wyglądając przez okno nic na to nie wskazuje dziś mamy początek astronomicznej wiosny.         Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Natalia Tokarska ułożyła z tej okazji wierszyk: Wreszcie przyszła do nas wiosna, Każda buzia jest radosna. Już Marzannę zatopimy, Zimę szybko tym uśpimy. Piękne ptaki już na niebie, zakochamy się w ich śpiewie.   A oto jak nasi uczniowie żegnają ZIMĘ i witają WIOSNĘ!  

„Kino w szkole”

      Dnia 11 marca  uczniowie klas  I-III uczestniczyli w drugim spotkaniu z cyklu „Kino w szkole”.     Tym razem obejrzeliśmy film animowany pt. „ Wpuszczony  kanał”. Pełna humoru, niespodziewanych zwrotów akcji  opowieść o losach sympatycznego szczura o imieniu Roodney i jego przyjaciółki Rity bardzo podobała się małym widzom.      Spotkanie zakończyliśmy pogadanką  na temat „ Kto to jest prawdziwy przyjaciel”.  

II KONKURS Z GEOGRAFII

Uczeń naszej szkoły Bartłomiej Grochowina awansował do finału II Konkursu z Geografii. 23 marca będzie walczył o tytuł laureata. Życzymy powodzenia!  

Walentynki

Dziś WALENTYNKI.   Z tej okazji Natalia Tokarska – przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego napisała wierszyk:    Choć inaczej jest w tym roku, Walentynki nadal w toku. Niech odwiedzą Was aniołki, I przyniosą róże, fiołki. Sporo szczęścia i miłości, Ogrom śmiechu i radości. Pamiętajcie wszyscy wnet, Ogień w sercu ważny jest!   Nasi uczniowie podjęli temat WALENTYNEK  

Bal karnawałowy

   Dnia 3 lutego 2021 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas I – III. W przeddzień zabawy uczniowie z zaangażowaniem pracowali przy dekoracji sali. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten szczególny dzień. Świetnie się bawiły w rytm przebojów muzyki tanecznej, rywalizowały między sobą podczas zabaw sprawnościowych. Wszystkim podobały się pomysłowe stroje uczniów klasy pierwszej.        To była niezapomniana  zabawa!  

29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

                                                    29. FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W BEBELNIE        W ostatnią niedzielę stycznia po raz dwudziesty dziewiąty zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Jak co roku, również i tym razem, nasi uczniowie przyłączyli się do tej akcji, zbierając pieniądze do specjalnych „orkiestrowych” puszek. Tym razem pieniądze zbierane były dla oddziałów …

Czytaj więcej …29. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Ferie 2021

       Co roku od 13 lat, organizowaliśmy  w  naszej szkole w czasie ferii zimowisko pod hasłem „Rusz głową”. Niestety tym razem, ze względu na pandemię było to niemożliwe.         Jednak nasi uczniowie jak widać na poniższych zdjęciach, bardzo kreatywnie potrafią spędzać ferie w domu!      

NASZE ŚWIATECZNE CHOINKI

Samorząd Uczniowski składa Panu Dyrektorowi, wszystkim Paniom pracującym w szkole, Rodzicom i naszym uczniom najserdeczniejsze życzenia zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych szczęśliwych dni w Nowym Roku.   W odpowiedzi na ogłoszoną akcję „Moja choinka” nasi uczniowi przysłali nam  zdjęcia ze swoimi choinkami.