Ferie 2021

       Co roku od 13 lat, organizowaliśmy  w  naszej szkole w czasie ferii zimowisko pod hasłem „Rusz głową”. Niestety tym razem, ze względu na pandemię było to niemożliwe.         Jednak nasi uczniowie jak widać na poniższych zdjęciach, bardzo kreatywnie potrafią spędzać ferie w domu!      

NASZE ŚWIATECZNE CHOINKI

Samorząd Uczniowski składa Panu Dyrektorowi, wszystkim Paniom pracującym w szkole, Rodzicom i naszym uczniom najserdeczniejsze życzenia zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz samych szczęśliwych dni w Nowym Roku.   W odpowiedzi na ogłoszoną akcję „Moja choinka” nasi uczniowi przysłali nam  zdjęcia ze swoimi choinkami.      

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości

     11 listopada obchodzimy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.     Nasi uczniowie Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości uczcili już we wtorek śpiewając hymn oraz we środę wywieszając flagi biało-czerwone, wykonując kotyliony, czy zapalając znicze przy pomnikach poległych żołnierzy.    

Szkoła do hymnu 2020

       W odpowiedzi na apel Ministra Edukacji Narodowej przystąpiliśmy do akcji „Szkoła do hymnu 2020”.      10 listopada o godzinie 11:11 uczniowie naszej szkoły odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Ze względu na stan epidemii wspólne śpiewanie odbyło się on-line przez komunikator internetowy Teams.       W ten sposób uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości.    

Ślubowanie

    Ślubowanie uczniów klasy I to wielkie wydarzenie w życiu dzieci, ich rodziców, nauczycieli oraz całej  szkoły.      23 października 2020 roku przyjęliśmy do społeczności szkolnej naszych pierwszaków. Z tej okazji odbyła się krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów klas I, II i III. Dzieci pięknie się zaprezentowały. Po części artystycznej pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Następnym punktem programu było pasowanie na uczniów, którego dokonał pan dyrektor szkoły – Jerzy Suliga. Dzieci otrzymały prezenty …

Czytaj więcej …Ślubowanie

Kodowanie

    12 października 2020 roku dzięki uprzejmości pana Michała Szafrańskiego z Nieznanowic, nasi uczniowie z klas 1-3 mieli okazję uczestniczyć w ciekawych warsztatach z robotyki. Podczas zajęć dzieci składały roboty. Bardzo im się to zadanie podobało. Byli szczęśliwi, że sami mogli stworzyć robota, który reaguje na ruch.       Bardzo dziękujemy panu Michałowi, że o nas pamiętał i dał uczniom możliwość poznania i doświadczenia czegoś nowego.        

Dzień Edukacji Narodowej

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował dla swoich nauczycieli niespodziankę i zaprosił ich do udziału w „Szkolnym Teleturnieju 1 z 10”.     Od dwóch tygodni uczniowie zbierali pytania, które pochodziły z różnych dziedzin nauki i nie tylko…      Zosia Suliga i Jakub Popczyk poprowadzili zabawę, w której nie brakowało emocji, ale wszyscy doskonale  sobie poradzili. Na zakończenie spotkania przewodnicząca Samorządu – Natalia Tokarska w imieniu wszystkich uczniów złożyła panu Dyrektorowi …

Czytaj więcej …Dzień Edukacji Narodowej

Wizyta w tartaku w Bebelnie.

      Lekcję techniki (08.10.2020 ) uczniowie klasy IV odbyli w tartaku pana Jacka Lesiaka, w Bebelnie. Zobaczyli na żywo jak przebiega proces obróbki drewna, a także jak pracują ludzie. Tartak to przecież zakład pracy.      Dla czwartoklasistów lekcja w tartaku była uzupełnieniem wiadomości o drewnie, znanych tylko z podręcznika i filmów.    

X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     Od dnia 2 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji edukacyjnej zorganizowanej w ramach X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Rozpoczęliśmy od sprawdzania znajomości tabliczki mnożenia u uczniów i nie tylko. Dwa zespoły Egzaminatorów za poprawne odpowiedzi nagradzali „odpytywanych” odznakami i certyfikatami EKSPERTÓW TABLICZKI MNOŻENIA.        Na lekcjach matematyki uczniowie kl. I – VIII chętnie rozwiązywali zadania i łamigłówki pobrane ze strony internetowej https://www.wmtday.org/pl/app/puzzles-library, a klasy IV – VIII …

Czytaj więcej …X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

VIII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

VIII  Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”        W dniu 01.10.2020 r. odbył się w naszej szkole I etap  VIII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego  „Po polsku o historii”. Organizatorami konkursu są Fundacja „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie rywalizują w ramach swojego województwa.         W naszej szkole w I etapie konkursu wzięli udział: w kategorii IV – VI – Joanna Kozieł, Jakub Popczyk, Kacper Suliga, …

Czytaj więcej …VIII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”