DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW

        19 maja obchodzimy Dzień Dobrych Uczynków, zapoczątkowany w 2005 roku, przez fundację Arka.       Również w naszej szkole uczciliśmy ten ważny dzień przez zachęcanie do pomagania, nie tylko od święta. Dzień rozpoczęliśmy od apelu, w czasie którego przewodnicząca Szkolnego Koła Wolontariatu – Gabrysia Sobczyk oraz Samorządu Uczniowskiego – Zosia Suliga, przedstawiły historię tego święta, oraz wręczyły wszystkim pracownikom i uczniom serduszka z przesłaniem tego dnia.      Hasło jakie …

Czytaj więcej …

Egzamin Ósmoklasisty

We wtorek uczniowie klasy ósmej rozpoczęli swoją przygodę z Egzaminem Ósmoklasisty. Pierwszym przedmiotem z jakim przyszło im się zmierzyć był Język polski. Egzamin trwał 120 minut. Uczniowie wyszli przejęci, lecz zadowoleni.      

III Świętokrzyska Międzyszkolna Liga Szachowa. Rok Szkolny 2022/23

       W minioną sobotę (13 maja 2023r.) o godzinie 10:00 w Zespole Szkół Informatycznych w Kielcach, odbył się ostatni (siódmy), najważniejszy, podsumowujący turniej szachowy w ramach III Świętokrzyskiej Międzyszkolnej Ligi Szachowej w roku szk. 2022/2023.        Szachowe zmagania trwały od listopada 2022 roku w czterech grupach wiekowych. Ośmioro uczniów z naszej szkoły, w różnym czasie, dołączyło do Ligi Szachowej. Raz w miesiącu nasi szachiści przystępowali do turnieju online.       …

Czytaj więcej …

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski

         17 maja 2023 roku w Kluczewsku odbył się VII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Łąka i jej mieszkańcy”. Naszą szkołę reprezentowały: Weronika Krzysztofik – klasy 1-3, Nicola Żmuda – klasy 4-6, Zofia Suliga- klasy 7-8.        Nie udało im się zdobyć czołowych miejsc, ale zdobyły kolejne doświadczenie. Pięknie zaprezentowały się przed publicznością i jurorami.  

Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

     Eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (11.05.2023 Włoszczowa). Drużyna z naszej szkoły w składzie: Jakub Matyga Milena Sufin Szymon Grzesik Nicola Żmuda oraz Jakub Szklarz, jako zawodnik rezerwowy, wzięła udział w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy.  

IX Konkurs Matematyczny „OLIMPIJCZYCY SĄ WŚRÓD NAS”

W dniu 10 maja 2023 r. uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Bebelnie: Gabriela Sobczyk i Kacper Suliga wzięli udział w IX edycji Konkursu Matematycznego „Olimpijczycy są wśród nas”, który został zorganizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Władysława Sikorskiego we Włoszczowie.   Naszym „Olimpijczykiem” został Kacper Suliga, który zajął w konkursie 🥉 miejsce.    Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dzień Unii Europejskiej

„W listopadzie 93 roku różne państwa krok po kroku paktem Unii się zbratały, pomoc wzajem obiecały…” W dniu dzisiejszym wszyscy uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić Dzień Unii Europejskiej. Uczennice klasy ósmej przypomniały początki powstawania Wspólnoty oraz to, w jaki sposób od 19 lat korzystamy z jej dobrodziejstw podróżując, ucząc się czy pracując.  Następnie uczniowie poszczególnych klas przedstawili wybrane przez siebie państwa prezentując je za pomocą dekoracji oraz ciekawostek. Klasa I przedstawiła Polskę, klasa II- Francję, …

Czytaj więcej …

Sukces Kacpra Suligi

     Uczeń klasy 8 Kacper Suliga, już po raz drugi został finalistą Wojewódzkiego Konkursu z Geografii dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Otrzymał również stypendium przyznawane przez Burmistrza Gminy Włoszczowa Grzegorza Dziubka dla najzdolniejszych uczniów.    Dziś w czasie akademii z okazji Dnia Europy pan dyrektor Jerzy Suliga pogratulował Kacprowi sukcesu.  

232 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

        Uczniowie naszej szkoły uczcili dziś, przypadającą wczoraj 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji przygotowali przedstawienie ukazujące rozmowę ucznia z „dziadkiem z obrazu”, który wyjaśniał zawiłości uchwalenia tej ważnej dla naszego państwa ustawy zasadniczej. Posłowie nawiązujący do czasów współczesnych odczytali najważniejsze jej postanowienia.         W akademii wzięli udział uczniowie klasy ósmej i piątej.        Przedstawienie zaprezentowane zostało także rodzicom podczas wywiadówki.      

NARODOWE ŚWIĘTO 3 MAJA

   Dziś przypada Święto Narodowe Trzeciego Maja, które obchodzone jest na pamiątkę uchwalenia przez Sejm Czteroletni, nazywany także Wielkim, 3 maja 1791 r. Ustawy Rządowej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, znanej jako Konstytucja 3 maja.     Z tej okazji delegacja z naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym udała się do Włoszczowy na gminne obchody rocznicowe. Najpierw uczestniczyliśmy w kościele p.w. Wniebowzięcia NMP w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny, a następnie udaliśmy się pod pomnik Niepodległości, gdzie …

Czytaj więcej …