„Bezpieczna droga do szkoły”

        W dniu dzisiejszym miała miejsce w naszej szkole akcja świętokrzyskiej POLICJI pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Nasi goście a byli nimi włoszczowscy policjanci wraz z ratownikami medycznymi z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach oraz funkcjonariuszem Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, a także maskotką – Koziołkiem Spoko przeprowadzili dla naszych uczniów ciekawą lekcję bezpieczeństwa. 

        Najpierw przypomnieliśmy sobie podstawowe zasady poruszania się po drodze oraz co zrobić, by być widocznym poruszając się po zmierzchu. Uczennice klasy drugiej układały puzzle ze znakami drogowymi. Następnie uczniowie losowali pytania, a za udzielenie właściwej odpowiedzi otrzymywali odblaski. Nawet pan Dyrektor został odpytany z przepisów ruchu drogowego. Kolejnym punktem spotkania była nauka kierowania ruchem na skrzyżowaniu, która bardzo spodobała się naszym uczniom. Na koniec ratownicy medyczni  pokazali jak należy prawidłowo udzielać pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej. Pani Monika Jałocha przekazała panu Dyrektorowi maskotkę – Koziołka Spoko.

 

       Udział w akcji profilaktycznej świętokrzyskiej POLICJI pozwolił naszym uczniom przypomnieć sobie zasady poruszania się po drodze, co ważne jest tym bardziej teraz, kiedy dni stają się coraz krótsze i wcześniej zapada zmrok.