„BOCIANY LECĄ DO AFRYKI” – widowisko muzyczne

Dziś zawitał  do naszej szkoły pan Marcin Jóźwik, który w ramach swojego autorskiego projektu „Podróżująca Filharmonia” przedstawił dla uczniów widowisko muzyczne pt.: „Bociany lecą do Afryki”. Jak się okazało byliśmy jego częścią. W rytm muzyki bawili się wszyscy od przedszkolaków po klasę ósmą.

Zgodnie z tytułem odbyliśmy podróż z bocianami do Afryki, podróżując w rytm utworu jazzowego Caravan – Duke’a Ellingtona i Juana Tizola. Najpierw udaliśmy się na Słowację, by bawić się przy akompaniamencie muzyki Antonína Leopolda Dvořáka. Kolejna była Austria z „Marszem Radeckiego” Johanna Straussa. I wreszcie Afryka, gdzie pan Jóźwik prezentował własną muzykę do wierszyków Jana Brzechwy. Uczniowie naśladowali słuchając uważnie muzyki: małpki, lwy, żyrafy i oczywiście bociany.

Dowiedzieliśmy się, że przy muzyce poważnej również można się doskonale bawić, czego przykładem są uśmiechnięte twarze naszych uczniów.