DZIEŃ KRAJOBRAZU 2019

       W 2016 r. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska ogłosiła 20 października Dniem Krajobrazu. Data ta jest nieprzypadkowa – to dzień podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej. W ramach obchodów organizuje się różne akcje, między innymi spacery krajobrazowe. Nie trzeba wcale jechać i spacerować  po parkach narodowych, czy innych wybitnie atrakcyjnych miejscach, wystarczy udać się na spacer po swojej miejscowości.

   W naszej szkole Dzień krajobrazu obchodziliśmy 18 października organizując spacer krajobrazowy. Spacerując zwracaliśmy uwagę na rolę wody w przyrodzie, składniki ożywione i nieożywione przyrody oraz zmiany antropogeniczne występujące w naszym krajobrazie. Na koniec przypomnieliśmy historię kościoła w Bebelnie. Spacerując w promieniach słońca podziwialiśmy krajobraz najbliższej okolicy i uroki polskiej złotej jesieni.

    Kolejnym punktem obchodów Dnia krajobrazu był konkurs fotograficzny, w którym wzięło udział 20 uczniów. W kategorii zdjęć format A4 wyniki przedstawiają się następująco: Zofia Suliga (klasa V) – I miejsce, Anna Kwiatkowska (VII) – II miejsce i Kinga Stępniak (VIII) – III miejsce. W kategorii 10×15 Wiktoria Wicek (III) zajęła I miejsce, Anna Szydłowska (VI) – II miejsce, a Natalia Ławik (II) – III miejsce. Zwycięscy otrzymali cenne nagrody, a wszyscy uczestnicy konkursu nagrody pocieszenia.