
Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodzimy 15 września. Choć często skupiamy się na kolorowych strojach w kropki, nie o strój tego dnia chodzi. To święto kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy.
Skąd się wziął Dzień kropki?
Na świecie Międzynarodowy Dzień Kropki rozpoczął się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”, która opowiada historię Vashti, dziewczynki przekonanej, że nie potrafi rysować. Dzięki inspiracji i zachęcie ze strony nauczycielki Vashti odkrywa w sobie moc kreatywności.
W tym roku po raz pierwszy obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Motywem przewodnim wszystkich działań była oczywiście kropka. Uczniowie świętowali na wiele sposobów. Na zajęciach obejrzeli film o Vashti, a po omówieniu go i wysnuciu morału stworzyli Drzewo Talentów. Wykonywali „kropkowane” obrazki, rozwiązywali zagadki i rebusy oraz kodowali bądź rozkodowywali zadania, w których nasza „Kropka” grała główną rolę.
Na przerwach, na uczniów czekała dodatkowa atrakcja. A mianowicie, nasi podopieczni mogli robić sobie zdjęcia w specjalnie przygotowanej „kropkowej” fotoramce.
Na jednej z przerw zebraliśmy wszystkich na sali gimnastycznej, gdzie uczniowie ułożyli DUŻĄ KROPKĘ. A po jej sfotografowaniu wszyscy otrzymali słodką kropeczkę do zjedzenia.