Ferie zimowe – Edycja XIV – RUSZ GŁOWĄ!

Rozpoczęliśmy ferie zimowe!

Tradycyjnie w pierwszym tygodniu organizujemy w szkole dla naszych uczniów zimowisko w godzinach 9.00 – 12.00.

Codziennie będziemy zamieszczać fotorelację z przebiegu zajęć.

Poniedziałek – 17 stycznia

Dziś  zgodnie z harmonogramem najpierw uczestnicy zimowiska prezentowali się w stylu RETRO. Początkowo byli trochę zdenerwowani, ale z każdym krokiem na „wybiegu” trema ustępowała doskonałej zabawie, co widać na fotografiach.

Następnie przeszliśmy do biblioteki, aby ćwiczyli grę w szachy i warcaby, ponieważ w kolejnych dniach uczniowie rywalizować będą w Turniejach o Tytuł Mistrza Szachowego i Mistrza Gry w Warcaby.

Na koniec zdemontowaliśmy dekorację na sali gimnastycznej, aby była gotowa na zajęcia ruchowe.

Wtorek – 18 stycznia

Dzisiejszy dzień upłynął pod hasłem „Profilaktyczny wtorek”. Poruszaliśmy trudne tematy dotyczące różnych uzależnień. Oglądaliśmy filmiki, analizowaliśmy ulotki, dyskutowaliśmy z uczniami. Następnie wszyscy uczestnicy zajęć wzięli udział w konkursie plastycznym.

W kategorii klas I-III zwyciężyła Lena Kozieł, a wyróżnienie zdobyła Maja Gawrońska.

W drugiej grupie zwyciężyła Nicola Żmuda, natomiast wyróżniony został Szymon Grzesik.

Środa – 19 stycznia

Dziś rozpoczęliśmy Turniejem Gry w Tenisa Stołowego, do którego zgłosiło się trzech uczniów. Zwyciężył w nim Jakub Matyga, drugie miejsce zajął Szymon Grzesik, a podium zamknął Adam Wolski. W tym czasie pozostali uczniowie brali udział w zabawach zręcznościowych.

Kolejnym punktem programu były zajęcia manualno-artystyczne. Uczniowie otrzymali białe kubki, które mieli za zadanie udekorować metodą decoupage. Mieliśmy do dyspozycji wiele różnych serwetek, z całą gamą wzorów. Zadanie było wymagające. Wszyscy w skupieniu pracowali tworząc niepowtarzalne wzory. Na wyróżnienie zasłużyły wszystkie prace, a szczególnie Amelii Klimas, Nicoli Żmudy, Leny Kozieł i Jakuba Matygi.

Na koniec odbył się Turniej Gry w Piłkarzyki. Uczniowie podzielili się na drużyny, by rywalizować o tytuł Mistrzów. Gra była bardzo emocjonująca. Pojedynki zacięte. Najlepiej nerwy opanowały i wykazały się doskonałą techniką  Julia Lesiak i Nicola Żmuda – zajmując pierwsze miejsce, tytuł vice mistrza zdobył Jakub Matyga. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Amelia Klimas i Milena Sufin oraz Adam Wolski.

Czwartek – 20 stycznia

Zgodnie z hasłem przewodnim naszego zimowiska RUSZ GŁOWĄ! dziś królowały turnieje szachowy i gry w warcaby. Rozgrywki prowadzone były najpierw systemem pucharowym, a następnie „każdy z każdym”. Mistrzem Turnieju Szachowego został – Jakub Matyga, natomiast kolejne miejsca zajęły: Milena Sufin i Wiktoria Wicek.

Równie emocjonujące okazały się rozgrywki w Turnieju Gry w Warcaby, w którym uczniowie rywalizowali na podobnych zasadach. Podium przedstawia się następująco: Mistrz – Amelia Klimas, drugie miejsce Natalia Ławik, a trzecie Jakub Matyga.

Z okazji zbliżających się Dni Babci i Dziadka uczniowie w ramach zajęć artystycznych robili laurkę 3D. Korzystając z przygotowanego przez panią Elę Dyksińską wzoru kwiatowego, wykonywali ten nietypowy przestrzenny wzór, który wypełniał wnętrze ich dzieła. Choć praca do łatwych nie należała, uczniowie doskonale sobie z nią poradzili, co widać na prezentowanych fotografiach.

Piątek – 21 stycznia

W ostatnim dniu naszego zimowiska uczniowie rywalizowali o tytuł Mistrza Słowa. Mieli za zadanie przeliterować wyrazy przygotowane przez panią Izabelę Ostrowską (klasy IV-V) i panią Małgorzatę Tarnik (klasy I-III). Naszym Mistrzom nie sprawiły trudności takie słowa jak np.: książka, krzesło, wróżbita, hodowla, lodówka, ówczesny czy skuwka. W konkursie najlepiej z literowaniem poradziła sobie Milena Sufin, a tuż za nią znaleźli się: Wiktoria Wicek i Jakub Matyga. W kategorii klas I-III po tytuł Mistrza Słowa sięgnęła Magdalena Turek, a na kolejnych miejscach uplasowali się: Adam Wolski i Maja Gawrońska.

Następnie na sali gimnastycznej miały miejsce zabawy ze śpiewem, które przygotowała pani Elżbieta Dyksińska.

Tuż przed filmem podsumowaliśmy tydzień naszego uczestnictwa w zimowisku. Pan dyrektor Jerzy Suliga wręczył uczniom nagrody i dyplomy za udział i zajęte miejsca w poszczególnych turniejach i konkursach.

Na koniec sala lekcyjna klasy I zamieniła się na potrzeby kina w salę projekcyjną, by uczniowie mogli obejrzeć film pt. Agent Kot.

Dokładnie w samo południe w doskonałych nastrojach zakończyliśmy

XIV Edycję Ferii pod hasłem: RUSZ GŁOWĄ! – 2022 r.

Dziękujemy Samorządowi Gminy Włoszczowa na czele

z panem burmistrzem Grzegorzem Dziubkiem za dofinansowanie naszego zimowiska.