IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 4 października 2019 r. w naszej szkole odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!„.

Przedsięwzięcie udało się przeprowadzić dzięki materiałom udostępnionym przez:

serwis internetowy ŚDTM 2019: http://www.wmtday.org/ prowadzony przez głównego organizatora akcji Mateusza Grabowskiego prowadzącego firmę „Karty Grabowskiego – Mateusz Grabowski”

portal edukacyjny matzoo.pl.

Akcję rozpoczął apel przed lekcjami, na którym uczniowie zostali zapoznani z przebiegiem całego dnia. Następnie dwuosobowe Komisje Egzaminacyjne (Egzaminator i Asystent) na wszystkich przerwach egzaminowały uczniów klas II – VIII, pracowników szkoły i przedszkola znajdującego się w budynku placówki. Uczniowie po uzyskaniu aprobaty Komisji otrzymywali Odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz Certyfikat.

Ponadto wszyscy uczniowie klas V – VIII  na lekcjach matematyki przystąpili do meczu tabliczki mnożenia, który jest udostępniony na portalu matzoo.pl. W każdej klasie został wyłoniony Mistrz Tabliczki Mnożenia.

Zabawa cieszyła się powodzeniem wśród uczniów i na pewno w przyszłym roku będziemy ją kontynuowali.