Próbny Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR

W dniach 3 i 4 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do Próbnego Międzynarodowego Konkursu Informatycznego BÓBR. W Polsce, organizatorami Konkursu Bóbr są: Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, firma Learnetic z Gdańska  oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Polskiego Towarzystwa Informatycznego (OKP-PTI).

Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia komputacyjnego, algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

W naszej szkole w kategorii BENJAMIN (kl. IV – VI) wzięło udział 13 uczniów (ponad 50%), natomiast w kategorii SKRZAT (kl. I – III) – 3.

Uczniowie w listopadzie przystąpią części głównej konkursu. Liczymy, że grono konkursowiczów powiększy się.

Życzymy im powodzenia!