Rusz Głową! – Edycja XIII – Ferie 2020

27 stycznia 2020 – poniedziałek

Zajęcia w ferie rozpoczęliśmy zgodnie z harmonogramem o godzinie 900. Udaliśmy się na salę gimnastyczną, gdzie demontowaliśmy z „bólem serca” 😉 pieczołowicie wykonaną dekorację na zabawę karnawałową.

Następnie, gdy uczniowie klas I – III ćwiczyli przed wtorkowym Turniejem grę w szachy i warcaby, ich starsi koledzy brali udział w zajęciach z programowania z Ozobotami.

28 stycznia 2020 – wtorek

„Profilaktyczny wtorek” – pod takim hasłem spotkaliśmy się w drugim dniu ferii.

Na początek uczniowie obejrzeli film z zakresu profilaktyki uzależnień, w trakcie którego odbywała się dyskusja związana z omawianym tematem.

Następnie podzieleni na kategorie wiekowe i trzyosobowe zespoły, udali się do klas malować plakaty. Po ukończeniu prac plastycznych, zawisły one w galerii na szkolnym korytarzu i zostały poddane ocenie jury.

W kategorii klas I – III zwyciężył zespół w składzie: Julia Baran, Natalia Ławik i Kinga Suliga. Wyróżnienie otrzymały dziewczynki: Amelia Klimas, Joanna Kozieł i Magdalena Turek.

W kategorii klas V – VIII zwyciężył zespół: Kinga Stępniak, Karolina Strączyńska i Natalia Tokarska. Wyróżnienie przypadło chłopcom: Bartkowi Nowakowi, Szymonowi Ożarowskiemu i Michałowi Sufinowi.  Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Od godziny 1100 uczniowie rywalizowali w turniejach gry w warcaby i w szachy. Zacięta gra i bardzo wyrównany poziom nie pozwoliły na wyłonienie dziś zwycięzcy. Jutro dokończymy rywalizację.

29 stycznia – środa

Uczniowie klas I – III rozpoczęli dzień od rozstrzygnięcia Turnieju szachowego. W finale spotkały się Julia Baran i Wiktoria Wicek. Tytuł Mistrza zdobyła Wiktoria.

Później uczennice próbowały swoich sił w programowaniu z Ozobotami. A następnie, jak przystało na prawdziwe kobiety, punktem kulminacyjnym dnia był „Pokaz mody karnawałowej”! Dziewczynki przebierały się w karnawałowe stroje i próbowały swoich sił jako modelki. Zabawa była doskonała, wszystkie uczennice otrzymały głośne brawa.

Na koniec dnia rozegrany został Turniej gry w piłkarzyki, który wygrała Milena Sufin, pokonując w finale Julię Lesiak.

Uczniowie klas V – VIII środowy poranek rozpoczęli od Turnieju w tenisa stołowego o Puchar Dzielnicowego Rejonu IV. Rywalizacja była bardzo zacięta, jednak poza zasięgiem zawodników znalazł się Mateusz Suliga, który wygrał wszystkie swoje mecze, a w finale pokonał Tomasza Naplochę. Trzecie miejsce zajął Rafał Suliga. W kategorii dziewcząt I miejsce zajęła Dominika Hożynka, II Kinga Stępniak, a III Zofia Suliga. Uczniowie tradycyjnie mogli zagrać mecz z panem Jackiem Łapotem – dzielnicowym, który znów okazał się niepokonany.

Po tenisie stołowym rozegrane zostały finały gry w warcaby i szachy. Mistrzem gry w szachy został Kacper Suliga z Ludwinowa, który w finale pokonał Michała Sufina, a Mistrzem gry w warcaby – Mateusz Suliga, który wygrał ze swoim bratem Rafałem. W czasie tych rywalizacji pozostali uczniowie próbowali swoich sił w grach logicznych, a także grali w piłkę nożną na sali gimnastycznej.

Na koniec dnia każdy z uczniów otrzymał nagrodę.

30 stycznia – czwartek

Zajęcia o godzinie 900 rozpoczęliśmy od prac artystycznych, czyli ozdabialiśmy kubki w stylu decoupage. Na życzenie uczniów zabawa przekształciła się w konkurs, w którym zwyciężyła Natalia Tokarska, przed Anną Kwiatkowską i Michałem Sufinem

Zmęczeni pracą uczniowie udali się na posiłek, który dziś sami sobie przygotowali w ramach zajęć o zdrowym żywieniu. Najpierw nakryli do stołu, następnie zrobili sobie kanapki na drugie śniadanie, a na koniec posprzątali „zastawę” i stoły.

Ostatnim punktem dzisiejszego dnia, był konkurs pod tytułem: „W zdrowym ciele zdrowy duch”, o zdrowym stylu życia. Atrakcyjność jego, podniósł sposób przeprowadzenia, ponieważ uczniowie w pierwszej części odpowiadali na pytania za pomocą pilotów. Do etapu drugiego, po dogrywce awansowało troje uczniów. W finale najlepsza okazała się Anna Kwiatkowska. Drugie miejsce zajęła Dominika Tarnik, a trzecie Kacper Suliga.

Tradycyjnie na zakończenie dnia wręczyliśmy nagrody zwycięzcom poszczególnych konkurencji oraz wszystkim dzieciom obecnym na zajęciach.

31 stycznia – piątek

Ostatni dzień zimowiska spędziliśmy we Włoszczowie.

Najpierw obejrzeliśmy film pod tytułem „Śnieżka i fantastyczna siódemka” w Kinie Muza. Następnie przenieśliśmy się na basen NEMO, by zażyć relaksu w wodzie.

To był ostatni punkt przewidziany w harmonogramie Ferii Rusz głową! – Edycja XIII – 2020 r.