VII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

W dniu 01.10.2019 r. odbył się w naszej szkole I etap VII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”. Organizatorami dyktanda są Fundacja „Zawsze Warto” oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Świętokrzyski Kurator Oświaty.

Rywalizacja odbywała się dwóch kategoriach wiekowych – klasy IV – VI i VII – VIII. W pierwszej kategorii z tekstem dyktanda zmagało się sześcioro uczniów z klas V i VI – Wiktoria Ożarowska, Jakub Popczyk, Kacper Suliga, Zofia Suliga, Anna Szydłowska, Natalia Tokarska. Natomiast w kategorii VII – VIII do dyktanda przystąpili Artur Czyżewski, Jakub Grzesik, Wiktor Mrożek, Norbert Srokosz i Karolina Suliga.

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości przez Polskę.