VIII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

Kacper Suliga, uczeń klasy VI został laureatem VIII  Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”, zajmując V miejsce. Konkurs składał się z dwóch etapów – szkolnego i wojewódzkiego. Pierwszy etap odbył się 1.10.2020 r., natomiast drugi 10.03.2021 r.

Organizatorami konkursu, jak co roku, były Fundacja „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie rywalizowali w obrębie swojego województwa.

Na terenie województwa świętokrzyskiego za organizację konkursu odpowiedzialne było Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach.

VIII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe   „Po polsku o historii” zostało objęte honorowym patronatem    Świętokrzyskiego  Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Gratulujemy Kacprowi!