VIII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

VIII  Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe

„Po polsku o historii”

W dniu 01.10.2020 r. odbył się w naszej szkole I etap  VIII Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego  „Po polsku o historii”. Organizatorami konkursu są Fundacja „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uczniowie rywalizują w ramach swojego województwa.

W naszej szkole w I etapie konkursu wzięli udział:

• w kategorii IV – VI – Joanna Kozieł, Jakub Popczyk, Kacper Suliga, Zofia Suliga;
  • w kategorii VII – VIII – Zuzanna Czyżewska, Adrian Czyżewski, Anna Szydłowska, Natalia Tokarska, Dominika Tarnik.

Na terenie województwa świętokrzyskiego za organizację konkursu odpowiedzialne jest Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach.

VIII Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe   „Po polsku o historii” zostało objęte honorowym patronatem    Świętokrzyskiego  Kuratora Oświaty oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.