Wieczór z Bajką – Bajanie o szarej godzinie

W piątkowy wieczór (19.11.2021), nasi młodsi uczniowie uczestniczyli w „Wieczorze z Bajką, który tym razem nazwany został  „Bajanie o szarej godzinie”.

Szara godzina to najlepszy moment dnia do opowiadania baśni, legend, historii prawdziwych i zmyślonych. W naszych czasach, z powodu elektryczności,  szarą godzinę łatwo przegapić.

Nie chcieliśmy płoszyć szarej godziny, dlatego zapaliliśmy tylko lampy naftowe i świece. Dzięki temu uzyskaliśmy niepowtarzalny nastrój.

W takim półmroku panie: Agnieszka Krawczyk, Małgorzata Tarnik, Izabela Ostrowska i Agnieszka Lesiak opowiadały baśnie. Widać było, że dla wielu dzieci było to całkiem nowe doświadczenie.

W przerwie pomiędzy pierwszą i drugą częścią wieczoru, dla odmiany, bawiliśmy się w zabawy z dawnych lat.

Dwie i pół godziny minęły bardzo szybko…