X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Od dnia 2 października 2020 r. uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji edukacyjnej zorganizowanej w ramach X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Rozpoczęliśmy od sprawdzania znajomości tabliczki mnożenia u uczniów i nie tylko. Dwa zespoły Egzaminatorów za poprawne odpowiedzi nagradzali „odpytywanych” odznakami i certyfikatami EKSPERTÓW TABLICZKI MNOŻENIA.

Na lekcjach matematyki uczniowie kl. I – VIII chętnie rozwiązywali zadania i łamigłówki pobrane ze strony internetowej https://www.wmtday.org/pl/app/puzzles-library, a klasy IV – VIII również te znajdujące się na portalach edukacyjnych takich jak:

Dodatkowo w klasach IV – VIII podczas zawodów wyłoniliśmy Mistrzów Tabliczki Mnożenia:

kl. IV – Amelka Klimas

kl. VI – Patryk Krzysztofik

kl. VII – Anna Szydłowska

kl. VIII – Wiktor Żmuda

Natomiast wychowawcy w klasach też mieli możliwość sprawdzenia znajomości tabliczki mnożenia u swoich podopiecznych i nagradzali uczniów słodkim upominkiem. Zadaniem dla chętnych było wykonanie trójwymiarowej sówki.