Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada przypada Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Jest to idealna okazja, aby swoją życzliwość okazać najbliższym. W tym roku święto to wypadło w sobotę, więc obchodziliśmy go w piątek. Celem przeprowadzonych tego dnia zajęć było zachęcenie do okazywania innym dobroci, koleżeństwa i uprzejmości, a także kulturalnego odnoszenia się do rówieśników i dorosłych. Dzieci zastanawiały się co to jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym, jak okazywać ją bliskim, kolegom i dorosłym na co dzień. We wszystkich grupach dzieci podawały swoje pomysły jak według nich powinna   zachowywać  się osoba życzliwa. Pomysły te zostały zapisane na plakatach. Ponadto dzieci z grupy młodszej wykonały wesołe buźki i ozdobiły nimi ramkę w której wykonywali sobie  zdjęcia. Dzieci 5-letnie wykonały kwiatki które następnie podarowały osobie dla nich życzliwej. Natomiast sześciolatki wykonały wesołe lizaki. Ponadto każde dziecko starało się tego dnia powiedzieć coś miłego drugiej osobie.

This is the sidebar content, HTML is allowed.