Ogólnopolski dzień głośnego czytania

29 września  w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Czytanie dzieciom na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim rozwija wyobraźnie. Z inicjatywy polonistki ze Szkoły Podstawowej w Bebelnie pani Izabeli Ostrowskiej wychowanków przedszkola odwiedzili uczniowie klasy VIII. Cztery starsze koleżanki ze szkoły w tym dniu pięknie  poczytały naszym przedszkolakom:

Zuzanna Czyżewska przeczytała baśń pt. ,,Calineczka” H.CH. Andersena,

Anna Szydłowska przeczytała wiersz pt. ,,Kaczka dziwaczka” J. Brzechwy,

Natalia Tokarska przeczytała baśń pt. Jaś i Małgosia” J. i W. Grimm,

Dominika Hożynka przeczyta baśń pt. ,,Szewczyk Dratewka” J. Porazińskiej.

Po przeczytaniu każdego utworu uczennice klasy VIII zorganizowały przedszkolakom zabawy, aby sprawdzić ile zapamiętały z tego co przeczytały. Za pomocą ilustracji dzieci musiały ułożyć kolejność wydarzeń każdego z przeczytanych utworów. Przedszkolaki bardzo chętnie  zgłaszały się i z pomocą starszych koleżanek świetnie sobie poradziły z zadaniem.  W nagrodę za uważne słuchanie i udział w zabawie pani Iza nagrodziła wszystkie dzieci słodkościami. 

Po tym wspaniale spędzonym czasie podpisujemy się pod słowami Wisławy Szymborskiej ,,Czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

This is the sidebar content, HTML is allowed.