Wycieczka do ZATORLANDU

    20 czerwca nasze przedszkolaki oraz uczniowie klasy I wraz z rodzicami i nauczycielkami uczestniczyli w wycieczce do Parku Rozrywki ZATORLAND w Zatorze.  Jest to miejsce stworzone dla dzieci z myślą o ich edukacji poprzez rozrywkę.

   Przygodę w Zatorze rozpoczęliśmy od zwiedzania Domu do góry nogami. Pobyt w nim sprawił nie lada problem z poruszaniem się i utrzymaniem równowagi. Jakże wielkie było nasze zdziwienie, gdy wszystkie meble były na suficie.

   Następnie udaliśmy się do Parku Owadów. To wyjątkowe miejsce, w którym można spotkać owady ludzkich rozmiarów!  Wśród gigantycznych eksponatów dzieci podziwiały m.in.:  konika polnego, biedronkę, mrówkę, jelonka rogacza, larwę motyla, modliszkę, skorpiona, stonkę, żuka rohatyńca, muchę czy skorka.

   Kolejnym punktem wyprawy był Park Dinozaurów. Zobaczyliśmy ponad 100 modeli największych w Polsce ruchomych i ryczących  dinozaurów.

   Park Mitologii zwiedziliśmy płynąc tramwajem wodnym po malowniczym jeziorze, wśród  niezwykłych greckich bogów i herosów oraz mitycznych stworzeń. Między aktywnym zwiedzaniem parków znalazł się czas na wspólny obiad w karczmie River Park.

   Potem udaliśmy się do Kina 5D EXTREME, w którym obejrzeliśmy film pt. „Dinozaury”. Oprócz trójwymiarowego obrazu, dzieci doświadczyły również zjawisk fizycznych i efektów związanych z „inteligentnymi krzesłami” – których efekty na wielu twarzach wywołały szeroki uśmiech, a  u niektórych odrobinę strachu.

   Na zakończenie naszej wycieczki odwiedziliśmy  Lunapark. Zarówno dzieci jak i dorośli mogli skorzystać z wielu atrakcji takich jak: gokardy, autoskuter, Karuzela Rekin, kolejka Wesoły Pociąg, symulator „Bonanza”, strzelnica Adventure Land, zjeżdżalnia, kulkoland, trampoliny, mini-gokart, karuzele, mini pociąg, salon gier.

   Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy, a więc i nasza wycieczka nie mogła trwać wiecznie. Z pewnością wyprawa do ZATORLANDU na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

This is the sidebar content, HTML is allowed.