Deprecated: stripos(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/virt1050/domains/zpobebelno.edu.pl/public_html/wp-includes/functions.wp-styles.php on line 90

100 – lecie Odzyskania Niepodległości

Obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy już w zeszłym roku szkolnym (m.in. gminnym dyktandem, czy wycieczkami rowerowymi po miejscach pamięci w najbliższej okolicy).  W tym roku we wrześniu uporządkowaliśmy otoczenie pomnika w Ludwinowie, wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu. Natomiast kulminacja obchodów przypadła na 9 – 11 listopada. W piątek o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn w ramach Rekordu dla Niepodległej, po którym uczniowie klasy ósmej przypomnieli jak wyglądała Droga do niepodległości naszego kraju. Kolejnym punktem uroczystości były zabawy pod hasłem 100 lat Niepodległości, w czasie których uczniowie wykazywali się swoją wiedzą historyczną, następnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Na koniec ruszyliśmy w Korowodzie niepodległości po Bebelnie.
11 listopada wzięliśmy udział w uroczystościach powiatowych we Włoszczowie, gdzie uczestniczyliśmy z pocztem sztandarowym we Mszy św. w kościele pod wezwaniem WNMP, a następnie złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem na Placu Konstytucji 3 Maja. O godzinie 16.00 w remizie strażackiej zorganizowaliśmy przy współudziale pań z Koła Gospodyń Wiejskich i Rady Rodziców wieczór  –  Z pieśnią przez dzieje Polski.