Deprecated: stripos(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/virt1050/domains/zpobebelno.edu.pl/public_html/wp-includes/functions.wp-styles.php on line 90

Dzień Mamy

26 maja przypada Dzień Mamy. W tym roku była to niedziela, więc uczniowie klasy  I zaprosili swoje Mamy 27 maja 2024 roku. W krótkim programie artystycznym podziękowali swoim Mamom za troskę i opiekę. Zaśpiewali wzruszające piosenki i podarowali własnoręcznie zrobione laurki. Po występie Mamy przygotowały dla dzieci słodką niespodziankę.  

Konkurs logopedyczny „Łamańce językowe, czyli wierszyki łamiące języki”

  Konkurs logopedyczny  „Łamańce językowe, czyli wierszyki łamiące języki”          Dnia 23 maja 2024r. w Domu Kultury we Włoszczowie odbył się powiatowy konkurs logopedyczny dla uczniów klas I-III  „Łamańce językowe, czyli wierszyki łamiące języki” organizowany przez Poradnię Psychologiczno -Pedagogiczną.    Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Blanka Ismaili z klasy I oraz Amelia Rajca z klasy III.  Dziewczynki  pięknie recytowały swoje  wiersze i należą im się brawa za odwagę i zaangażowanie.  

Nasza drużyna w Finale Wojewódzkim 45 OT BRD

      Uczniowie z naszej szkoły 22.05.2024 wzięli udział w III etapie ( wojewódzkim) 45 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii: dzieci powyżej 12 lat.        Drużyna w składzie: Szymon Grzesik, Jakub Szklarz, Nicola Żmuda i Jakub Matyga (zawodnik rezerwowy) stanęła do rywalizacji z najlepszymi drużynami województwa świętokrzyskiego.           Wśród czternastu zespołów, nasi uczniowie zakończyli konkurs na szóstym miejscu.      Gratulujemy!  

Wycieczka do Kielc

     15 maja 2024r. uczniowie klas 1-3 wybrały się na wycieczkę do Kielc. Zwiedzaliśmy Muzeum Zabawek i Zabaw. Oglądaliśmy zabawki sprzed 100-200 lat z różnych części świata. Uczniowie wzięli udział w warsztatach. Z dużym zaangażowaniem zrobili własne zabawki. Następnie odwiedziliśmy Energetyczne Centrum Nauki. Uczniowie podczas eksperymentowania dowiedzieli się czym jest energia, jak można ją wykorzystywać. Obejrzeli film na temat odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii. Wzięli udział w warsztatach. Przygotowali własne breloczki z folii termokurczliwej …

Czytaj więcej …

Dzień Unii Europejskiej

  W dniu 1 maja 2004 r. do Unii Europejskiej dołączyło dziesięć nowych państw członkowskich: Czechy, Estonia, Cypr, Łotwa, Litwa, Węgry, Malta, Polska, Słowacja i Słowenia. Było to największe pojedyncze rozszerzenie zarówno pod względem ludności, jak i przystępujących krajów. Co więcej, wskutek tego przystąpienia we wspólnej przestrzeni prawnej Unii znalazły się państwa o różnorodnej historii, kulturze prawnej i tradycji.        Nasi uczniowie mieli okazję uczcić 20 rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej w …

Czytaj więcej …

AKADEMIA Z OKAZJI 233. ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

        W dniu 30.04.2024 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowali ją uczniowie klasy VI i VII. Za ich sprawą przenieśliśmy się w czasy panowania króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i dowiedzieliśmy się, jak doszło do zaprzysiężenia tej pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy rządowej.       W godzinach popołudniowych inscenizację obejrzeli również rodzice.

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

       Reprezentacja naszej szkoły pod przewodnictwem dyrektora Jerzego Suligi udała się dziś do Włoszczowy, by wziąć udział w uroczystościach gminnych związanych z 233 Rocznicą Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.             W Młodzieżowej Orkiestrze Dętej grała uczennica klasy 4 Weronka Krzysztofik.  

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

    2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który został ustanowiony przez Sejm w 2004 roku. To święto, ma wyrażać szacunek do flagi i propagować wiedzę o polskiej tożsamości oraz symbolach narodowych.        Tradycją naszej szkoły stało się zamieszczanie zdjęć naszych uczniów, którzy wywieszają flagę i przesyłają nam fotografie z tego wydarzenia.