12 kwietnia – Dzień Czekolady

 

     Na ten dzień uczniowie szykowali się od dwóch tygodni. 

     Do piątku (8 kwietnia 2022 r.) uczniowie:

  • przysyłali zdjęcia (kl. 1 – 3) i filmiki (kl. 4 – 8), w których zaprezentowali swoje umiejętności kulinarne przygotowując desery CZEKOLADOWA FANTAZJA,
  • przynosili do szkoły ułożone przez siebie CZEKOLADOWE WIERSZYKI.

 

     W dniu 11 kwietnia (poniedziałek) na korytarzu była wystawiona skrzynka, do której uczniowie wrzucali CZEKOLADOWE CIEKAWOSTKI.

 

     W dniu 12 kwietnia uroczyście obchodziliśmy Dzień Czekolady.

 

     Została przygotowana wystawa zdjęć z deserami czekoladowymi i wierszykami.

 

     Następnie na ekranie zostały zaprezentowane Czekoladowe Ciekawostki, które jednocześnie były wstępem do WIELKIEGO TESTU o CZEKOLADZIE.

     Dwuosobowe drużyny rywalizowały ze sobą w celu sprawdzenia swojej wiedzy o czekoladzie. Zabawa została zorganizowana podobnie jak „Wielkie Testy o…” transmitowane przez TVP. Uczniowie, z wykorzystaniem sprzętu QOMO QRF300 (w szkole funkcjonuje pod nazwą „pilociki”) odpowiadali na przygotowane pytania. Rywalizacja była zaciekła i mimo, że wyniki były różne, byli wygrani i przegrani, to towarzyszyło jej tak wiele emocji, że wszystkie drużyny otrzymały takie same nagrody.

     

     Podobnie postąpiliśmy z nagrodzeniem uczniów za prace wykonane do 8 kwietnia. Mimo, że desery czy wierszyki uczniowie oddawali jako prace konkursowe, to w efekcie końcowym nie byliśmy w stanie wybrać najlepszego. Uczniowie włożyli w to tyle serca i wysiłku, że nagrodziliśmy wszystkich jednakowo.

 

     Gdy już uczniowie myśleli, że to koniec, panie z obsługi wniosły na salę – dla każdego po kawałku ciasta „Chatka”.

PRACE UCZNIÓW

Czekoladowa Fantazja

Czekoladowe Wierszyki