Dzień Wiosny

Dziś w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Wiosny

 

        Uczniowie przyszli ubrani w koszulkach, bluzach, sukienkach w wiosennych kolorach, a na głowach mieli „szalone fryzury”.

      Obchody rozpoczęliśmy Dniem bez Plecaka, czyli uczniowie przynieśli do szkoły podręczniki i przybory szkolne w różnych rzeczach, np.: skrzynkach na narzędzia, koszykach na zakupy, chlebaku, walizkach, transporterze dla kota, garnkach… Pomysłowość naszych uczniów nie zawiodła.

        Następnie w klasach wykonywaliśmy Marzanny. Wszyscy byli bardzo zaangażowani i chcieli, aby ich kukła prezentowała się najlepiej. 

     Kolejnym punktem naszego szkolnego świętowania już na sali gimnastycznej, było zaprezentowanie krótkich scenek, które miały zareklamować i przywołać do nas Panią Wiosnę. Każda klasa wywiązała się z tego zadania rewelacyjnie, były wierszyki, piosenka, przebrania.

    Uczniowie wzięli również udział w konkursie na wianek lub kapelusz wiosenny. Bardzo trudno było wybrać te najpiękniejsze, ale skoro konkurs to i miejsca musiały zostać przyznane:

Kategoria klas I-III:

  1. Antoni Zug klasa 3
  2. Maria Kotulska klasa 1
  3. Alicja Beszterecha klasa 1       Wyróżnienie: Iga Wicek klasa 1

Kategoria klas IV-VII:

  1. Szymon Grzesik klasa 6
  2. Natalia Ławik klasa 6
  3. Kacper Nowak klasa 6

    Na koniec przemaszerowaliśmy w orszaku, by spalić nasze Marzanny i tym samym pożegnać na dobre zimę.

     Pamiętaliśmy, że dziś obchodzony jest także Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Solidaryzując się z tymi osobami założyliśmy kolorowe skarpetki.