Deprecated: stripos(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/virt1050/domains/zpobebelno.edu.pl/public_html/wp-includes/functions.wp-styles.php on line 90

English Language Day

          We wtorek 23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Języka Angielskiego. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ wtedy właśnie przypada data śmierci Williama Shakespeare’a. To dzięki niemu ponad 1000 neologizmów weszło do codziennego użycia Anglików, ale nie tylko – wielu z nich używa się do przetłumaczenia na inne języki europejskie. Język angielski brzmi inaczej na ulicach Londynu, Waszyngtonu czy Canberry. Jest intuicyjny, sprawnie skonstruowany i ułatwia porozumiewanie się z całym światem.

        Nasi uczniowie podczas tegorocznych obchodów byli podzieleni na trzy grupy wiekowe. Rozwiązywali zadania w których odgadywali lub  układali słowa, które miało utworzyć hasło. Starsi uczniowie natomiast rozpoznali typowe przedmioty lub budynki związane z Wielką Brytanią, Stanami Zjednoczonymi, Nową Zelandią, Australią i Kanadą, a także grali w grę planszową w kategoriach jedzenie, język, geografia i pytania specjalne. Na koniec uzupełniali tekst piosenki „Englishman in New York”. Uczennice klasy 7 Julia Lesiak i Amelia Klimas czuwały nad poprawnością wykonywania zadań.