Ferie „Rusz Głową! – 2018r”.

Jak co roku w pierwszym tygodniu ferii zorganizowaliśmy zimowisko dla naszych uczniów

Poniedziałek 12.02.2018r.

Rozpoczęliśmy o godzinie 800 z Akademią Promocji Ratownictwa pana Sebastiana Klimczaka. W zajęciach ze strażakiem wzięli udział wszyscy uczniowie, a następnie klasa III zdobywała certyfikat ratownika pierwszej pomocy IFACC. Pozostali uczniowie w tym czasie zgłębiali tajniki programowania ze ScottieGo! (kl. IV – VII) lub Scratchem (kl. I – III), brali także udział w rozgrywkach szachowych. Od godziny 1100 uczniowie klas IV – VII rywalizowali w Szkolnym Turnieju Piłki Nożnej. Do gry zgłosiło się 16 uczniów. Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna w składzie: Mateusz Suliga, Eryk Czyżewski, Adrian Czyżewski i Adrian Słowik. Dzień zakończyliśmy Spotkaniem z książką.

Wtorek 13.02.2018r.

We wtorek zaczęliśmy podobnie jak w poniedziałek z tym, że certyfikat ratownika zdobywali uczniowie klas IV – V. O godzinie 900 rozpoczęły się zajęcia z psychologiem panią Beatą Turczyńską. Pogadanka dotyczyła trudnego tematu z zakresu profilaktyki uzależnień Życie z alkoholikiem w rodzinie. Od godziny 1000 uczniowie klas I – III rozpoczęli rywalizację na sali gimnastycznej o tytuł Mistrza Gier i Zabaw, a następnie walczyli o miano Mistrza Gier Logicznych. W pierwszej konkurencji na podium stanęli:

1.  Jakub Popczyk

2.  Ernest Mrożek

3.  Zuzanna Beszterecha

Wyróżnienie otrzymał : Kacper Suliga,

W drugiej rywalizacji najlepsi byli:

1.     Jakub Popczyk

2.     Kacper Suliga

3.     Ernest Mrożek

Klasy IV – VII walczyły w Turnieju Gry w Warcaby, zwycięscy to:

1.     Mateusz Suliga

2.     Rafał Suliga

3.     Kinga Stępniak

Następnie część uczniów grała w piłkę siatkową na sali gimnastycznej, a inni w pracowni komputerowej zajmowali się programowaniem – ScottieGo!

Na zakończenie zajęć czytaliśmy w ramach Spotkania z książką.

Środa 14.02.2018r.

Środa upłynęła pod znakiem turniejów i konkursów. Zaczęliśmy od Turnieju o Puchar Dzielnicowego zorganizowanego przez pana Jacka Łapota. Po zaciętej walce zwyciężył Mateusz Suliga, drugie m-ce zajął Rafał Suliga, a trzecie Dominik Suliga. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Magdalena Suliga, przed Kamilą Sobieraj i Kingą Stępniak.

Kolejnym punktem dnia był konkurs profilaktyczny na Ulotkę o tematyce profilaktycznej (przeniesiony z wtorku). Zwyciężyli:

– w kategorii klas I – III:

1.     Amelia Klimas

2.     Wiktoria Wicek

3.     Wiktoria Ożarowska

– w klasach IV – VII:

1.     Magdalena Hożynka

2.     Wiktor Mrożek

3.     Anna Szydłowska

Na koniec „maratonu” rywalizacji – Mistrzem w Turnieju w Piłkarzyki zostali

– klasy I – III:

1.     Ernest Mrożek i Jakub Popczyk

2.     Wiktoria Ożarowska i Zofia Suliga

3.     Julia Lesiak i Jakub Matyga

– klasy IV – VII:

1.     Magdalena Hożynka i Kamila Sobieraj

2.     Bartosz Tokarski i Wiktor Turek

3.     Magdalena Suliga i Adrian Czyżewski

Jak co dzień zajęcia zakończyliśmy Spotkaniem z książką.

Czwartek 15.02.2018r.

W czwartek tematem przewodnim było „Trzymaj formę!”. O godzinie 900 zaczęliśmy rysować plakaty reklamujące akcję, następnie opracowaliśmy jadłospisy zgodnie z najnowszą Piramidą Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej. Jednak najważniejszym punktem dnia było przygotowanie dla siebie zdrowego posiłku z szerokiego wachlarza produktów przygotowanych w formie „szwedzkiego stołu”. Na zakończenie udaliśmy się na salę gimnastyczną.

O godzinie 1230 odbyło się rozdanie certyfikatów dla uczniów, którzy wzięli udział w kursie przygotowanym przez Akademię Promocji Ratownictwa pana Sebastiana Klimczaka. Następnie uhonorowaliśmy nagrodami zwycięzców w poszczególnych konkursach i turniejach zorganizowanych w czasie ferii.

Piątek 16.02.2018r.

W piątek o godzinie 930 wyruszyliśmy na basen NEMO do Włoszczowy. Tu przez dwie godziny nasi uczniowie zażywali relaksu w brodziku, basenie rekreacyjnym, zjeżdżając rurą bądź jacuzzi. Zimowisko zakończyliśmy około 1300 powrotem do szkoły.

Podobnie jak w poprzednich latach tak i w tym roku propozycja zajęć w czasie ferii została bardzo dobrze przyjęta przez uczniów, którzy bardzo licznie w nich uczestniczyli.