Ferie zimowe – RUSZ GŁOWĄ! Edycja XV

      Od wielu lat organizujemy w naszej szkole w okresie ferii – zimowisko. W tym roku jest to już XV edycjaFerie zimowe RUSZ GŁOWĄ! Choć mijają lata, zmieniają się uczniowie to zawsze nasze zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem. Co roku staramy się dostosowywać ofertę do zainteresowań i potrzeb dzieci. Pozyskujemy również środki finansowe z Urzędu Gminy na zakup nagród i materiałów potrzebnych, by przygotować ciekawy program.

      Zajęcia trwają od poniedziałku (30.01) do piątku (03.02) w godzinach od 9:00 do 12:00. W tym roku nagrody za zwycięstwo w poszczególnych konkurencjach zostaną wręczone w czwartek w czasie podsumowania zimowiska. W piątek jedziemy na basen NEMO do Włoszczowy. 

      Codziennie będziemy dołączać relację z minionych zajęć.

 

30 stycznia – Poniedziałek

       W dniu dzisiejszym zajęcia rozpoczęliśmy od wykorzystania pięknej dekoracji choinkowej jako tło do pokazu mody pt.: „Co kryje szafa babci i dziadka?”. Uczniowie przebrani w przyniesione przez siebie stroje wystąpili w roli modelek i modeli. Wszyscy doskonale się przy tym bawili.

     Następnie uczniowie klas starszych przygotowywali salę gimnastyczną do zajęć w kolejnych dniach zdejmując dekoracje. Natomiast dzieci z klas I-III wzięły udział w zajęciach plastycznych. O godzinie 11:00 rozpoczął się dla wszystkich uczniów, z podziałem na kategorie wiekowe, konkurs „Zabawy z językiem polskim”. 

 

Wśród uczniów klas I-III pierwsze miejsca zajęli: 

Kornelia Klimas kl. I

Konrad Małagocki kl. II

Lena Kozieł kl.III

       Zostały również przyznane, w każdej z klas wyróżnienia i otrzymali je: Wojciech Pytel, Adam Wolski i Marcelina Stępień.

 

W kategorii klas IV-VIII na podium znaleźli się:

 1. Gabriela Sobczyk kl. VIII
 2. Daria Kuzniecowa kl. VI
 3. Amelia Klimas kl. VI

Wyróżnienia otrzymują: Kinga Suliga, Nicola Żmuda i Wiktoria Wicek.

Pokaz mody

 

 

Zdejmujemy dekorację choinkową, poczęstunek, zajęcia plastyczne

 

 

„Zabawy z językiem polskim”

 

 

31 stycznia – Wtorek

      Hasło przewodnie dzisiejszego dnia to „Profilaktyczny wtorek”. Zajmowaliśmy się trudnym dla dzieci tematem – alkoholizmem. Pani Elżbieta Dyksińska przeprowadziła z uczniami pogadankę. A następnie dzieci wykonały „profilaktyczną okładkę” na zeszyt formatu A5. Najlepsze prace zostaną powielone i założone na zeszyty, które otrzymają w czwartek. Wśród uczniów klas IV-VIII trudno było wyłonić zwycięzców  ponieważ poziom prac był wysoki i bardzo wyrównany. 

 

Nagrodzeni zostali:

 1. Amelia Klimas kl. VI
 2. Nicola Żmuda kl. V
 3. Milena Sufin kl. VI

Wyróżnienie otrzymują Kinga Suliga i Jakub Matyga.

 

Wśród klas I-III zwyciężyli:

 1. Kornelia Klimas kl. I
 2. Lena Kozieł kl. III
 3. Kacper Lesiak kl. I

Po zakończonym konkursie dzieci obejrzały film pt. „Zwierzogród”.

 

 

1.02 – Środa

    „Sportowa środa” rozpoczęła się od Turnieju w Tenisa Stołowego o Puchar Dzielnicowego. Niestety część zawodników zgłoszonych do zawodów rozchorowała się i  nie mogła wziąć w nich udziału. W trybie ekspresowym złożony został TEAM składający się z 6 graczy (dwóch dziewczynek i czterech chłopców). Po zakończeniu rozgrywek podium przedstawia się następująco:

 1. Jakub Matyga kl. VI
 2. Konrad Małagocki kl. II
 3. Gabriela Sobczyk kl. VIII

Wyróżnienie za czwarte miejsce otrzymał Kamil Bukowski.

 

      W tym czasie gdy trwał Turniej w tenisa stołowego uczniowie z klas I-III toczyli zacięty bój grając parami w Piłkarzyki. Bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy I zgarniając całe podium dla siebie 🙂 :

 1. Marcel Wicek i Wojciech Pytel
 2. Adam Nowak i Mikołaj Kozieł 
 3. Kacper Lesiak i Adam Czyżewski 

        Kolejne zajęcia miały na celu wyciszyć emocje związane z wcześniejszą rywalizacją 🙂 Wszyscy uczniowie klas I-III sprawdzili swoje umiejętności w zabawie o nazwie: Kaligrafia – sztuka pięknego pisania. Najlepiej tę umiejętność wśród uczniów ze swoich klas zaprezentowali:

Kornelia Klimas z klasy I

Adam Wolski z klasy II

Lena Kozieł z klasy III

 

      Po przerwie na posiłek dzieci z klas I-III udały się na salę gimnastyczną, by wyłonić w poszczególnych klasach „Sportowca na szóstkę!” W wyniku zaciętej rywalizacji w następujących konkurencjach: bieg, rzut do celu i skok z miejsca, najlepsi okazali się:

Wojciech Pytel z klasy I

Patryk Dobrowolski z klasy II

Lena Kozieł z klasy III

 

     Niestety ostatnia konkurencja (Turniej szachowy) zaplanowana na dziś dla młodszych uczniów została przeniesiona na czwartek ze względu na brak czasu na jej rozegranie. 

 

    Uczniowie z klas IV-VIII natomiast po Turnieju w tenisa stołowego rozwiązywali „Zagadki logiczne LogiMix”, a następnie rywalizowali w Turnieju gry w Piłkarzyki. Podobnie jak ich młodsi koledzy grali w parach i podium przedstawia się następująco:

 1. Amelia Klimas w parze z Mileną Sufin kl. VI
 2. Jakub Matyga kl. VI i Kamil Bukowski kl. VIII
 3. Julia Lesiak i Wiktoria Wicek obie z klasy VI

     Kolejne zajęcia to Turniej szachowy, który został rozpoczęty, ale „najlepsi z najlepszych” wyłonieni zostaną jutro, ze względu na ograniczony czas zajęć w dniu dzisiejszym. Do jutrzejszego finału awansowali: Amelka Klimas, Jakub Matyga, Milena Sufin, Kinga Suliga i Wiktoria Wicek.

 

Turniej w Tenisa Stołowego o Puchar Dzielnicowego

 

Turniej Gry w Piłkarzyki

Kaligrafia – sztuka pięknego pisania

 

Zagadki LogiMix

„Sportowiec na szóstkę!”

 

Turniej Gry w Szachy

 

2.02 – Czwartek

  „Trzymaj formę!” to motyw przewodni dzisiejszego dnia. Pani Beata Sobczyk przygotowała dla uczniów zajęcia ruchowe ZUMBA na sali gimnastycznej. Następnie przeprowadziła pogadankę dotyczącą zdrowego odżywiania się. Uczniowie wykonali pracę plastyczną pod nazwą „Talerz zdrowia”. Mieli za zadanie przedstawić na papierowym talerzyku, co powinniśmy zdrowego spożywać. A na koniec dzieci już praktycznie mogły skomponować sobie taki zdrowy posiłek na drugie śniadanie. 

    Uczniowie klas I-III pod kierunkiem pani Jolanty Jamróz uczyli się na modelu jak właściwie szczotkować zęby, by nie nabawić się próchnicy. Po zajęciach teoretycznych przyszła kolej na część praktyczną, czyli mycie ząbków. 

    Na koniec rozegraliśmy zaległy z wczoraj turniej szachowy. W klasach młodszych znów podium należało do uczniów klasy I. Mistrzami szachowymi zostali:

 1. Mikołaj Kozieł kl. I
 2. Adam Czyżewski kl. I
 3. Kacper Lesiak i Marcel Wicek kl. I (chłopcy w rozgrywce o 3 miejsce osiągnęli remis)

    Natomiast w klasach IV-VIII mecze były bardzo emocjonujące i udało się wyłonić tylko mistrza, którym został Jakub Matyga. Mecze o kolejne miejsca zostaną rozegrane po feriach (nagrody oczywiście czekają na Amelkę i Milenę 😉 ).

    Na zakończenie pan dyrektor Jerzy Suliga wręczył nagrody, zwycięzcom w poszczególnych konkurencjach rozegranych w ciągu tego tygodnia. Wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki oraz zeszyty w okładkach o tematyce antyalkoholowej, które w czasie konkursu we wtorek zaprojektowały. Zwycięskie prace zostały zeskanowane i powielone. Następnie założone na zeszyt. 

     To już był ostatni dzień naszych spotkań w ramach zimowiska w szkole. 

 

Zumba

 

Pogadanka o zdrowym odżywianiu (Talerz zdrowia)

 

Drugie śniadanie

Zdrowe ząbki

Turniej szachowy

Wręczenie nagród

3 lutego – piątek

Dziś byliśmy na basenie NEMO we Włoszczowie, by aktywnie zakończyć naszą XV edycję – Ferie zimowe RUSZ GŁOWĄ! 2023.