Gala podsumowująca X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe ,,Po polsku o historii”

 W dniu 17.11.2022 r. w Sali Kominkowej Wojewódzkiego     Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach   odbyła  się  uroczysta gala podsumowująca X Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe ,,Po  polsku o historii”. Organizatorami konkursu, jak co roku, były Fundacja „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
       Na terenie województwa świętokrzyskiego za organizację konkursu odpowiedzialne było Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Kielcach.
       Konkurs miał formę tradycyjnego dyktanda, przebiegał dwuetapowo. Etap szkolny odbył się 29.09.2022 r. w szkołach, które wyraziły chęć wzięcia w nim udziału. Finał – etap wojewódzki – miał miejsce 26.10.2022 r. w siedzibie organizatora.
       W konkursie, w kategorii klas VII – VIII szkoły podstawowej, laureatem został uczeń klasy VIII naszej szkoły Kacper Suliga, zajmując III miejsce.
       Warto dodać, że w tej kategorii do dyktanda na etapie szkolnym przystąpiło 824 uczniów ze szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 68 uczniów. Gratulujemy Kacprowi!