Deprecated: stripos(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/virt1050/domains/zpobebelno.edu.pl/public_html/wp-includes/functions.wp-styles.php on line 90

Kampania społeczna „Zatrzymajmy PRZEMOC w szkole!”

W dniu dzisiejszym uczniowie kl. V – VII naszej szkoły wzięli udział w pogadance zorganizowanej w ramach kampanii społecznej pn. „Zatrzymajmy PRZEMOC w szkole!”.

Celem w/w kampanii jest przybliżenie uczniom zjawiska przemocy rówieśniczej oraz jak ona wygląda, gdy wykorzystane są środki komunikacji elektronicznej.

Uczniowie obejrzeli film, w którym pokazano uczniom co może się stać, gdy rówieśnicy dokuczają swojej koleżance, rozpowszechniają w Internecie zdjęcia wykonane bez jej wiedzy podczas wycieczki klasowej oraz jak ją hetjtowali.

Po obejrzeniu filmu pracownicy Zespołu Interdyscyplinarnego Gminy Włoszczowa i Ośrodka Pomocy Społecznej we Włoszczowie: Katarzyna Cholerzyńska i Agnieszka Bomba oraz asp. szt. Rafał Sędek – dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie przeprowadzili z uczniami pogadankę o przemocy rówieśniczej, jak na nią reagować, komu zgłosić taką sytuację oraz co grozi osobom, które stosują przemoc, nie tylko rówieśniczą.