Deprecated: stripos(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/virt1050/domains/zpobebelno.edu.pl/public_html/wp-includes/functions.wp-styles.php on line 90

„MARSZOBIEG DLA ROZWOJU I POKOJU”

   W dniu dzisiejszym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wydarzeniu sportowo-rekreacyjnym „MARSZOBIEG DLA ROZWOJU I POKOJU” zorganizowanym przez OSiR we Włoszczowie, w ramach obchodów „Międzynarodowego Dnia Sportu na rzecz Rozwoju i Pokoju”.

 

     Na płycie głównej stadionu odbywały się różne konkurencje sportowe przygotowane przez organizatorów. Było również stoisko Edukacji Leśnej z Nadleśnictwa Włoszczowa, w którym uczniowie mogli zdobyć książeczki, atlasy i inne gadżety oraz sadzonki drzewek odpowiadając prawidłowo na pytania dotyczące przyrody. 

      Głównym punktem spotkania były jednak marszobiegi z podziałem na trzy kategorie wiekowe. Uczestnicy z klas I-III mieli do pokonania dystans 400 m, z klasy IV-VI: 800 m, a najstarsi uczniowie (klasy VII-VIII) aż 1200 m. Po tych wyczerpujących dystansach dzieci miały przygotowany słodki poczęstunek i miejsce na odpoczynek.

      Choć nie liczył się wynik – czas ani zajęte miejsce, bo chodziło o popularyzację marszobiegu jako atrakcyjnej formy aktywności wśród dzieci i młodzieży, uczestnicy podeszli do konkurencji bardzo poważnie i starali się ukończyć swój dystans. Na wyróżnienie zasługują wszyscy nasi uczniowie, a szczególnie Piotrek Suliga z klasy VII, który w swojej kategorii przybiegł do mety na trzeciej pozycji. W kategorii klas IV-VI Jakub Matyga i Daria Kuznetsova również uplasowali się na czołowych miejscach.

 

Wszyscy zadowoleni z uśmiechem na twarzy i pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły!