Powiatowy Konkurs Historyczny „Powstanie styczniowe”

Dziś w naszej szkole o godzinie 10:00 rozpoczął się finał Powiatowego Konkursu Historycznego „Powstanie styczniowe”, w którym wzięło udział dziewięć szkół z naszego powiatu:

• SP nr 1 z Włoszczowy,
  • SP nr 2 z Włoszczowy,
  • SP z Konieczna,
  • SP z Kurzelowa,
  • ZP-S z Komornik,
  • SP z Oleszna,
  • ZS-P z Radkowa,
  • SP z Secemina,
  • i oczywiście SP z Bebelna.

Uczestników konkursu oraz ich opiekunów powitał pan dyrektor Jerzy Suliga. Uczniowie napisali test składający się z 20 pytań (3 otwartych i 17 zamkniętych). Następnie komisja konkursowa po sprawdzeniu kart odpowiedzi przedstawiła wyniki, które przedstawiały się następująco:

1. Karol Pytel SP nr 1,
  2. Amelia Klimas SP Bebelno,
  3. Blanka Celebańska SP Kurzelów,
  4. Marta Ślęzak SP nr 2 oraz Aleksander Marczewski ZS-P Radków.

Zwycięzcom gratulujemy!

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczył pan dyrektor Jerzy Suliga, a ufundowane zostały przez Szkołę Podstawową w Bebelnie oraz Gminę Włoszczowa.

Na koniec pani Iwona Boratyn opowiedziała uczniom o przebiegu powstania styczniowego na ziemi włoszczowskiej, a dokładniej w okolicy Bebelna.

Konkurs przebiegał pod patronatem Burmistrza Grzegorza Dziubka oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Edukacji w Bebelnie „NASZE DZIECI W NASZEJ SZKOLE”.