RUSZ GŁOWĄ! – EDYCJA XII – Ferie 2019

Nasi uczniowie jak co roku pierwszy tydzień ferii mieli możliwość spędzić na zimowisku w szkole. Zajęcia rozpoczynaliśmy o godzinie 900.

Poniedziałek – 14.01.2019 r.

Pierwszy dzień ferii uczniowie klas IV-VIII rozpoczęli Turniejem w Tenisa Stołowego o Puchar Dzielnicowego. Do zawodów stanęły cztery dziewczynki i dziesięciu chłopców. Po bardzo zaciętej walce wyłonieni zostali zwycięscy. Wśród dziewczynek na podium stanęły:

  1. Magdalena Suliga
  2. Kamila Sobieraj
  3. Natalia Tokarska

Rywalizację chłopców wygrał Mateusz Suliga przed Rafałem Suligą i Bartoszem Tokarskim. Jak zawsze zwycięscy mogli się zmierzyć z panem dzielnicowym Jackiem Łapotem, który znów okazał się niepokonany :).

Wszyscy uczniowie mieli możliwość sprawdzić swoje siły grając w szachy, warcaby i inne gry logiczne. Wykonywali również dekorację na zabawę karnawałową.

Wtorek – 15.01.2019 r.

Drugi dzień rozpoczął Turniej w Piłkę Nożną dla klas IV – VIII. Rywalizowały trzy pięcioosobowe drużyny, z których najlepsza okazała się drużyna w składzie: Dawid Gierbuszewski – kapitan, Magdalena Suliga, Bartosz Tokarski, Bartosz Nowak i Dominik Suliga.

W tym czasie uczniowie klas I – IV ćwiczyli programowanie bawiąc się OZOBOTAMI.

Następnie ok. 1100 odbył się Turniej Gry w Warcaby dla klas IV – VIII. Rywalizowało 20 uczniów, zwyciężył po bardzo zaciętej i wyrównanej walce Dawid Gierbuszewski, drugie miejsce zajął Bartosz Tokarski, a trzecie Aleksandra Latkowska.

Na zakończenie dnia uczniowie wykonywali rybki z płyt CD i DVD, które będą zdobić salę gimnastyczną w czasie zabawy karnawałowej.

Środa – 16.01.2019 r.

Środę zdominowały zajęcia w ramach projektu „Trzymaj formę!”. Najpierw uczniowie w grupach malowali plakaty pod hasłem „Talerz zdrowia”, a następnie przygotowywali sobie drugie śniadanie (zachowując zasady zdrowego posiłku), korzystając z przygotowanych produktów. Kolejnym punktem był konkurs o „Zdrowym stylu życia”, w którym wzięło udział 16 uczniów. Konkurs składał się  z trzech etapów. Najlepiej z pytaniami poradzili sobie Bartosz Tokarski – I miejsce, Kamila Sobieraj – II miejsce i Magdalena Suliga – III miejsce.

Na zakończenie zgodnie z zasadami zdrowego stylu życia uczniowie udali się na salę gimnastyczną.

Czwartek – 17.01.2019 r.

Od godziny 900 do 1000 uczniowie klas I – III rywalizowali w konkursie o tytuł Mistrza Gier Logicznych w turnieju szachowym. Zwyciężyła Milena Sufin przed Amelia Klimas i Kingą Suligą.

W tym czasie pozostali uczniowie kolorowali plakaty na dekorację.

W czwartek głównym punktem dnia były zajęcia profilaktyczne. Po prelekcji uczniowie mieli do ozdobienia „Kubek dla abstynenta”. Otrzymali specjalnie zakupione białe kubki i komplety flamastrów do malowania po ceramice. W kategorii klas I – III zwyciężyły: Amelia Klimas, Joanna Kozieł i Wiktoria Wicek. Wśród uczniów klas IV – VIII najwymowniejsze prace wykonali: Dawid Gierbuszewski, Kamila Sobieraj i Wiktoria Ożarowska. Wszyscy uczniowie swoje „dzieła” zabrali do domu.

Pod koniec dnia odbyło się wręczenie nagród dla zwycięzców wszystkich konkursów i turniejów.

Piątek 18.01.2019 r.

W ostatni dzień zimowiska nasi uczniowie udali się na basen NEMO do Włoszczowy.  Czterdziestoosobowa grupa doskonale bawiła się spędzając aktywnie czas.