Święto Patrona

Dzień Patrona naszej szkoły obchodzimy 5 czerwca. Jednak w tym roku świętowaliśmy wcześniej. We wtorek o godzinie 10.00 rozpoczęliśmy na sali gimnastycznej naszą uroczystość. Święto przebiegało w formie rywalizacji trzynastu zespołów, wykonujących zadania w ramach gry terenowej. Zmagania składały się z trzech części i były ściśle związane z Wincentym Przybyszewskim i historią naszej szkoły:

– najpierw uczniowie opracowywali krzyżówki dla swoich kolegów,

– następnie wyposażeni w mapy i adresy, wyruszyli w trasę, by odwiedzić sześć miejsc, gdzie zanim wybudowano naszą szkołę odbywała się nauka, tam musieli odpowiedzieć na przygotowane wcześniej pytania,

– na koniec rozwiązywali krzyżówki, które wcześniej przygotowali ich koledzy.

Nagrodą za I miejsce zarówno kategorii klas IV-VI, jak i VII-VIII była wycieczka rowerowa. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani i różnice punktowe były niewielkie, ale zwycięzca mógł być tylko jeden. W I kategorii wygrał zespół w składzie: Mateusz Bartosik, Patryk Krzysztofik, Jakub Popczyk, Kacper Suliga i Piotr Suliga, a w II zespół w składzie: Piotr Bokuniewicz, Dawid Gierbuszewski i Kacper Woronienko.