Deprecated: stripos(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/virt1050/domains/zpobebelno.edu.pl/public_html/wp-includes/functions.wp-styles.php on line 90

WIECZÓR Z BAJKĄ

W piątkowy wieczór (02.12), spotkaliśmy się w naszej szkole by czytać i słuchać bajek.

 

     Rok 2022 jest, m.in. rokiem poświęconym Marii Konopnickiej, dlatego jej twórczość tworzona z myślą o dzieciach, była bohaterką naszego wieczoru. Szkoda, że nie mogliśmy przeczytać wszystkiego. Wybraliśmy zatem kilka utworów. Na naszej liście znalazły się:
• Muchy samochwały,
• Stefek Burczymucha,
• Na jagody,
• Jak to ze lnem było.

      Zaproszeni zostali uczniowie klas I-III oraz zerówka. Była też spora grupa rodziców, nauczyciele i starsi uczniowie, którzy występowali w roli współorganizatorów. Wieczór wypełniony został czytaniem i słuchaniem, zapisywaniem w dzienniczkach lektur i zabawami.
     Spotkanie rozpoczęliśmy inscenizacją wiersza Muchy samochwały, którą świetnie zaprezentowali uczniowie klasy IV i VI. Następnym utworem był Stefek Burczymucha, chóralnie odczytany przez starszych uczniów. Przed przerwą pani Gosia przeczytała Na jagody. Pierwszą część wieczoru zakończyliśmy zapisaniem w Dzienniczkach lektur trzech poznanych utworów. W tej czynności uczniom klasy pierwszej i zerówce pomagali rodzice, starsi uczniowie i obecni nauczyciele.
        Po zabawach i poczęstunku wróciliśmy do czytania. Pani Jola przeczytała Jak to ze lnem było. Piękną baśń wzbogaciliśmy krótkim komentarzem o tym jak uprawia się len, do czego ludzie wykorzystują nasiona lnu, jak pozyskuje się z niego włókna, co i jak z tych włókien można zrobić.
       Trzygodzinne spotkanie (16:00-19:00), w miłej atmosferze przebiegło bardzo szybko. Mamy nadzieję, że uczniowie wynieśli miłe wrażenia i z chęcią wezmą udział w następnym.