Wycieczka rowerowa klasy VI

We wtorek (19 czerwca ) wybraliśmy się na wycieczkę rowerową. Wyjechaliśmy ok 900. Umownym celem, jeżeli wędrówka sama w sobie nie jest celem, była pizza w Radkowie. Jednak do tego naszego „celu” dotarliśmy możliwie długą trasą.

Pojechaliśmy drogą przez Rogienice, Boczkowice, Dąbie, Podłazie, Kossów – Budki, Kossów, Radków. Jadąc taką trasą rowerzyści zatrzymali się w miejscu gdzie w 1945r. pogrzebane zostały ciała niemieckich żołnierzy poległych podczas wyzwalania Bebelna, zobaczyli miejsce ( z drogi widać stary park w Boczkowicach), gdzie urodziła się matka Stefana Żeromskiego. Nie mogliśmy pominąć ukrytych w lesie kilku domów (Kossów – Budki), ze względu na wydarzenia z 1944 r., kiedy to, nazajutrz po bitwie pod Krzepinem. oddziały „Marcina” w tej okolicy walczyły z przeważającymi siłami niemieckimi . Wyjechaliśmy z Kossów-Budki, wróciliśmy na drogę Podłazie – Kossów i już bez zatrzymywania się dotarliśmy do Radkowa.

W Radkowie, zgodnie z wcześniejszą umową z właścicielami pizzerii Plan B, zjedliśmy pyszną pizzę, chętni poskakali sobie na trampolinie, odpoczęliśmy i wtedy już najkrótszą drogą wróciliśmy do Bebelna.

Wycieczkę zakończyliśmy ok.1400.