XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     W dniu 7 października 2022 r. obchodzony jest XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu nie mogliśmy rozpocząć świętowania, ponieważ dwie klasy wyjechały na wycieczkę rowerową. Zatem rozpoczęliśmy w poniedziałek – 10 października i „bawiliśmy się” z tabliczką mnożenia aż do środy.

     Przedsięwzięcie udało nam się przeprowadzić dzięki materiałom udostępnionym przez:

      Akcję rozpoczął apel przed lekcjami, na którym uczniowie zostali zapoznani z przebiegiem całego święta.

     W ramach akcji pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” dwuosobowe Komisje Egzaminacyjne na wszystkich przerwach odpytywały uczniów klas III – VIII, pracowników szkoły i przedszkola (znajdującego się w budynku) ze znajomości tabliczki mnożenia. Uczniowie po uzyskaniu aprobaty Komisji otrzymywali Odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz Certyfikat. Uczniowie, którzy następnego dnia, na lekcji matematyki pokazali zdobyty Certyfikat otrzymali słodki dodatek do nagrody.

 

     Dodatkowo na lekcjach matematyki lub edukacji matematycznej uczniowie rozwiązywali zadania i łamigłówki pobrane ze strony internetowej https://www.zlotynauczyciel.pl/ i matzoo.pl. Uczniowie bardzo dobrze się bawili, m. in. przy zabawie „Złap Potwora”, grze „Ja mam, Kto ma” czy w BINGO.

 

     Natomiast na lekcjach informatyki, w klasach IV – VIII, odbyły się MECZE podczas, których zostali wyłonieni MISTRZOWIE TABLICZKI MNOŻENIA:

kl. IV – Maja Gawrońska

kl. V – Szymon Grzesik

kl. VII – Amelia Klimas

kl. VIII – Jakub Popczyk

           W nagrodę uczniowie otrzymali złote medale.

 

         W tych dniach uczniowie mieli szansę dodatkowo zdobywać, tzw. „plusiki”, za rozwiązywanie zagadek pn. „Zaszyfrowana tabliczka mnożenia”.  Zdobyte „+” mogli zamienić na ocenę wpisaną do dziennika.