IX Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie to okazja do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz pretekst do poznawania języka ojczystego. Jest wreszcie Dyktando szczególną, aktywną formą wspólnych obchodów Święta Niepodległości.

W bieżącym roku szkolnym, w dniu 29 września 2021 roku, uczniowie naszej szkoły również wzięli udział w konkursie. Rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych – IV – VI i VII – VIII. W grupie młodszej były to: Kinga Suliga, Amelia Klimas, Julia Lesiak, Milena Sufin; w starszej – Jakub Popczyk, Wiktoria Ożarowska, Kacper Suliga, Zuzanna Czyżewska, Anna Szydłowska i Natalia Tokarska. Wyniki etapu szkolnego poznamy 18.10.2021 roku.