Dnia 29 września 2021 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

To jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych, dlatego dziewczęta z klasy VIII naszej szkoły czytały przedszkolakom z Publicznego Przedszkola „Tęczowa Kraina” utwory, które znają chyba wszyscy. Znalazły się wśród nich baśnie: „Calineczka”, „Jaś i Małgosia”, „Szewczyk Dratewka”. Ostatnim  zaprezentowanym tekstem był wiersz „Kaczka Dziwaczka”. Po przeczytaniu każdego utworu przedszkolaki miały zadanie do wykonania. Polegało ono na ułożeniu w kolejności chronologicznej obrazków przedstawiających wydarzenia z zaprezentowanego tekstu. Trzeba przyznać, że wychowankowie przedszkola świetnie poradzili sobie z zadaniem.