Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

     W dniach 7 – 11 lutego 2022 r. uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem!”. W tym roku świętujemy online.

     W klasach I i IV zostały przeprowadzone lekcje z wykorzystaniem materiałów projektu „Owce w sieci”. Uczniowie przyswoili wiadomości dotyczące bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii oraz jak unikać zagrożeń, gdzie mogą szukać pomocy (Helpline.org.pl). 

       Uczniowie klasy czwartej 11 lutego na zajęciach z wychowawcą realizowali temat w ramach „Ogólnopolskiego Dnia Bezpiecznego Internetu”. Celem zajęć było ukazanie zagrożeń płynących z Internetu. Uczniowie w formie zabawowej, np. biorąc udział w sondzie ulicznej, czy przedstawiając scenki związane z zagrożeniami w sieci ukazywali jak należy bądź nie zachowywać się korzystając z Internetu. Wyjaśniliśmy co oznacza pojęcie Netykieta. Obejrzeliśmy filmiki z serii „Owce w sieci”. Na podsumowanie uczniowie wykonali plakat. Nasze przesłanie płynące z lekcji brzmi: „Jeśli chcesz być dobrze traktowany w sieci i Ty bądź dobry dla innych internautów”.

     Natomiast na lekcjach informatyki uczniowie klas IV – VIII rozwiązywali zagadki przygotowane dla nich w postaci escape roomu wykonanego w aplikacji Genial.ly. Dodatkowo uczniowie rozwiązywali quiz przygotowany na stronie quizizz.com. Chętni uczniowie przygotowali pracę plastyczne lub graficzną na temat bezpieczeństwa w Internecie.