Projekt: Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?

Uczniowie klasy czwartej na zajęciach z wychowawcą rozpoczęli realizację projektu w ramach Uniwersytetu Dzieci w Klasie, pod tytułem: Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?

Mamy do zrealizowania 8 ciekawych lekcji, które pomogą nam integrować społeczność klasową, a także oswajać się z emocjami.

Pierwszy temat, który już zrealizowaliśmy to: Jak uczyć się koncentracji uwagi?

Na lekcji pracowaliśmy metodami aktywizującymi, które wszyscy uczniowie bardzo lubią. W grupach i indywidualnie rozwijaliśmy naszą spostrzegawczość i koncentrację uwagi angażując różne zmysły, m.in. zmysł wzroku – uzupełniając kartę „Znajdź różnice”, czy zmysł dotyku – lepiliśmy bałwanka z plasteliny z zamkniętymi oczami. Zastanawialiśmy się także jak poradzić sobie z „niełatwym zadaniem”, które jak się często okazuje wcale nie musi być takie trudne. Uczniowie otrzymali plansze „Wygraj z niełatwym zadaniem”. Będą im pomagać w koncentracji i skupieniu uwagi podczas ich pracy.

Wszyscy doskonale się bawili biorąc udział w lekcji.