Światowy Dzień Futbolu

     10 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Futbolu, z tej okazji z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole zorganizowane zostały rozgrywki w piłkę nożną. Dziewczynki klas 5-8 wystawiły do rywalizacji trzy drużyny po cztery zawodniczki, natomiast chłopcy stworzyli dwie drużyny po pięciu uczestników. Mecze trwały dwa razy po 4 minuty. 

      Zwycięstwo wśród dziewczynek, zdobywając 4 pkt, odniosła drużyna w składzie: Zofia Suliga, Milena Sufin, Natalia Ławik i Julia Lesiak. 

Pozostałe zespoły zajęły równorzędne drugie miejsce zdobywając po 2 pkt. Składy drużyn:

  • Wiktoria Ożarowska, Amelia Klimas, Wiktoria Wicek, i Kinga Suliga,
  • Zuzanna Beszterecha, Gabriela Sobczyk, Daria Kuzniecowa i Martyna Guner.

      Chłopcy zagrali dwa mecze i w obu był remis 1:1. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne (niczym na obecnie trwających Mistrzostwach Świata w Katarze 😉 ). Nerwy lepiej opanowała drużyna w składzie: Kacper Suliga z Bebelna, Patryk Krzysztofik, Szymon Grzesik, Mateusz Bartosik (bramkarz) i Kamil Bukowski. W drugim zespole grali: Piotr Suliga, Jakub Kunecki (bramkarz), Jakub Matyga, Kacper Suliga z Ludwinowa i Wiktor Wojteczek.

    Rywalizacja we wszystkich spotkaniach była bardzo zacięta, ale fair play. Licznie zgromadzona publiczność, którą stanowili głównie uczniowie klas 1-3 mocno zagrzewała do walki każdą drużynę.

         Wszyscy uczestnicy Turnieju zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.