„Wójt, lekarz, policjant u Pana Jezuska” – Jasełka w naszej szkole.

Dnia 17 grudnia 2021, jak co roku, w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe pod tytułem: „A nadzieja znów wstąpi w nas”.

Tym razem uczniowie przedstawili nieco uwspółcześnioną wersję historii narodzin Jezusa, w której poprzez zabawne dialogi pokazali, w jaki sposób diabły próbowały uknuć spisek, aby Pan Jezus się nie narodził. Spisek nie doszedł do skutku, a gdy Pan Jezus przyszedł na świat, Jego stajenkę odwiedzili min. wójt, lekarz, policjant, uczniowie, a nawet stolarz, który obiecał naprawić ubogą stajenkę. Wszyscy zapewniali Małego Jezuska o swojej pomocy, a przez to uświadomili widowni, że Pan Jezus jest w każdym człowieku – a pomagając innym najbardziej cieszymy właśnie Jego.

„Jeden wielki Polak, mądry kto go słucha, by odnowić ziemię wezwał kiedyś Ducha.
A my mu pomóżmy w tej wielkiej potrzebie i odnowę ziemi zacznijmy od siebie.”
Takim przesłaniem uczennice klas siódmej i ósmej zachęciły zebraną publiczność do czynienia dobra.