Ferie zimowe – Rusz Głową! – edycja XVI

Ferie Rusz Głową! – edycja XVI uważamy za rozpoczęte.

To już szesnasty raz jak organizujemy w naszej szkole, w ferie, zajęcia dla uczniów. Aby je zorganizować pozyskujemy środki finansowe z Urzędu Gminy Włoszczowa na zakup potrzebnych materiałów i nagród dla uczniów.

Zajęcia trwają od poniedziałku (12.02) do piątku (16.02) w godzinach od 9:00 do 12:00. W tym roku nagrody za zwycięstwo w poszczególnych konkurencjach zostaną wręczone w piątek w czasie podsumowania zimowiska.

Codziennie będziemy dołączać relację z minionych zajęć.

12 lutego – Poniedziałek

Dzień rozpoczęliśmy od rozebrania dekoracji karnawałowej. A zaraz potem dla uczniów klas młodszych odbył się Turniej Gier i Zabaw o Puchar Dzielnicowego. Po zakończeniu rozgrywek na podium stanęli:

I miejsce – Przemysław Łapot – kl. III

II miejsce – Konrad Małagocki – kl. III

III miejsce – Mikołaj Kozieł – kl. II

Podczas gdy uczniowie klas I – III rywalizowali w turnieju, to uczennice z klas starszych toczyły bój w Piłkarzyki

I miejsce – Wiktoria Wicek – kl. VII

II miejsce – Nicola Żmuda – kl. VI

Po przerwie na posiłek w Piłkarzyki rywalizowali parami uczniowie klas młodszych, a uczennice klas VI – VII rozegrały Turniej Gry w Badmintona. Rozgrywki zakończyły się następująco:

Piłkarzyki

I miejsce – Kacper Lesiak i Wojciech Pytel – kl. II

II miejsce – Przemysław i Magdalena Łapot – kl. III i I

III miejsce – Kornelia Klimas i Oliwia Kuliś – kl. III

Turniej Gry w Badmintona

I miejsce – Amelia Klimas – kl. VII

II miejsce – Wiktoria Wicek – kl. VII

Turniej Gier i Zabaw o Puchar Dzielnicowego

Piłkarzyki

Turniej Gry w Badmintona

13 lutego – „Profilaktyczny Wtorek”

Ten dzień zaczęliśmy od pogadanki na temat alkoholizmu, którą przeprowadziła z uczniami pani Elżbieta Dyksińska. W ramach ciekawostki pani Ela przeprowadziła doświadczenie z jajkiem i alkoholem, aby pokazać uczniom, co dzieje się z białkiem w organizmach żywych, gdy będzie miało styczność z alkoholem.

Następnie w ramach konkursu plastycznego uczniowie wykonali „profilaktyczną” zakładkę do książki. Wszystkie prace wykonane przez dzieci zostaną zalaminowane. I podobnie jak w zeszłym roku najlepsze prace zostaną powielone i rozdane dzieciom.

Na zakładce jest mało miejsca do rysowania, ale uczniowie stanęli na wysokości zadania i w efekcie końcowym ciężko było wybrać zwycięskie prace.

W klasach I – III zwyciężyli:

I miejsce – Kornelia Klimas kl. II

II miejsce – Lena Kuliś – kl. II

III miejsce – Magdalena Łapot – kl. I

Natomiast w klasach starszych nagrodzone zostały:

I miejsce – Nicola Żmuda – kl. VI

II miejsce – Amelia Klimas – kl. VII

III miejsce – Wiktoria Wicek – kl. VII

Po zakończonym konkursie uczniowie udali się na zasłużone Fit drugie śniadanie, które mogli samodzielnie sobie przygotować.

A po krótkim odpoczynku uczniowie udali się na zajęcia ruchowe z wirtualnym trenerem programu FitSchool.

Wszyscy świetnie się bawili.

„Profilaktyczna zakładka” – konkurs plastyczny

Fit drugie śniadanie

Zajęcia z FitSchool

14 lutego – „Dzień  z językiem angielskim”

W środę zorganizowaliśmy dzień z językiem angielskim 🇬🇧. Wykorzystaliśmy plansze plenerowe, dzięki którym uczniowie budowali zdania, opisywali ilustracje oraz opowiadali o sobie. Uczniowie podzielili się na grupy starszych i młodszych uczniów, aby rozwiązywać zadania w Escape roomie.

Następnie odbyła się Kalamburowa bitwa na śnieżki, w której wygrała drużyna Amelii Klimas.

Po zabawach językowych uczniowie malowali palcami na folii stretch’owej tworząc ciekawe prace.

Plansze plenerowe

Escape roomie

Kalamburowa bitwa na śnieżki

Malowanie palcami

15 lutego – „Dzień  gier planszowych”

Czwartek to kolejny dzień ferii, który aktywnie spędzamy się w naszej szkole. Tym razem skorzystaliśmy z dużego wyboru gier planszowych, który znajduje się w naszej kolekcji. Mamy takie gry, w które nie można zagrać szybko na przerwie w ciągu kilku minut. Dziś nie spiesząc się mogliśmy właśnie po nie sięgnąć, np. Scriba, Mistrz Słowa, Ojczysty.

Na koniec dzisiejszego dnia wytwarzaliśmy bransoletki, naszyjniki, a nawet pierścionki z kolorowych koralików. Trzeba przyznać, że to rękodzieło bardzo zaangażowało naszych uczniów.

Gramy w planszówki

Rękodzieło z koralików

16 lutego – Zabawy z językiem polskim

„Wszystko co dobre szybko się kończy”, tak i my w myśl tej zasady dziś zakończyliśmy tydzień spotkań w szkole w ramach ferii zimowych. Jednak zanim podsumowaliśmy nasze przedsięwzięcie mieliśmy jeszcze czas na realizację dzisiejszych zajęć.

Zaczęliśmy od Zabaw z językiem polskim na wesoło. Uczniowie rywalizowali w różnych przygotowanych przez panie konkurencjach związanych z czytaniem, pisaniem, rymowaniem, układaniem wyrazów z rozsypanek, kaligrafią, gramatyką, ortografią, itp. Najlepszym znawcą języka polskiego w klasach IV-VII okazała się Amelia Klimas, tuż za nią uplasowała się Wiktoria Wicek, a podium zamknęły ex aequo Julia Lesiak i  Nicola Żmuda.

W klasach młodszych I-III wybierani byli mistrzowie i vice mistrzowie w każdej z klas:

1. Magdalena Łapot
  2.  Zuzanna Śliwińska i Alicja Beszterecha

1. Kornelia Klimas
  2. Lena Kuliś i Kacper Lesiak

1. Przemysław Łapot
  2. Adam Wolski.

Następnie uczniowie klas I-III mogli sprawdzić się w roli konstruktorów maszyn i budowli z klocków, a uczennice klas VI-VII uczyły się szyć na maszynach do szycia. „Nauka nie poszła w las” 🙂  ponieważ każda z dziewczynek uszyła sobie woreczek. Jest to tym bardziej satysfakcjonujące, że żadna z nich nigdy wcześniej na maszynie nie szyła.

Koło południa podsumowaliśmy na sali gimnastycznej nasz tydzień spotkań i wręczyliśmy uczniom nagrody za udział w zajęciach jak i zwycięstwa w poszczególnych rywalizacjach.

Dziękujemy Burmistrzowi Grzegorzowi Dziubkowi i Gminie Włoszczowa za dofinansowanie naszych zajęć.

Zabawy z językiem polskim na wesoło

Szyjemy na maszynach do szycia

Mali konstruktorzy

Podsumowanie zajęć