Miedzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypadł w czasie ferii zimowych, dlatego w naszej szkole obchodziliśmy go w dniu 28.02.2024 r.📜📜📜

Święto to zostało ustanowione po to byśmy wszyscy – na całym świecie – uświadomili sobie, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych: regionalnych, narodowych, oficjalnych i nieoficjalnych, tych mających ogromny zasięg i tych użytkowanych tylko przez nielicznych. Pamiętajmy, że dbając o język, chronimy kulturę i tożsamość kulturową. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypada 21 lutego  i został ustanowiony 17 listopada 1999 r. przez UNESCO jako upamiętnienie tragicznego wydarzenia, do którego doszło w 1952 r. w Dakce, która została później stolicą niepodległego Bangladeszu. Tego dnia zginęło pięciu studentów, domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.